DOLAR 32,4316 % 0.28
EURO 34,9808 % 0
STERLIN 41,5239 % 0.36
FRANG 35,5103 % 0.3
ALTIN 2.436,34 % 0,28
BITCOIN 69.733,02 1.8

Semiha Ekinci, “Güçlü Bir Ülke İçin Evet”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Semiha Ekinci, “Güçlü Bir Ülke İçin Evet”

İl teşkilatları arasında, başarı çalışmaları ile taraflı tarafsız her kesimin dikkatlerini üzerine çeken Başkan Semiha Ekinci önderliğindeki AK Parti Sivas Kadın Kolları, gece gündüz demeden referandum çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci, gazetemizi ziyaret ederek, referandum çalışmaları ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

EKİNCİ “TÜM İLÇELERİMİZİ DOLANDIK”

İlk olarak Sivas Kadın Kolları olarak yaptıkları çalışmalara değinen Başkan Ekinci, 15 ilçeye giderek yöneticilerle bir araya geldiklerini söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti İl Kadın Kolları olarak 11 Şubat 2017 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Halk Oylama Hükümet sistemi ile ilgili çalışmalarımıza start verdik. Bu kapsam da ilk etap da mahalle toplantılarımızın organizasyonlarının planlamasını yaptık ve şuan da 16 Nisana kadar AK Parti Kadın Kollarının gün gün saat saat yapacağımız programlarını hazırlayıp seçim koordinasyon merkezimize ve genel merkez kadın kollarımızda ilettik. O programlarımız çerçevesinde 8 tane bölge toplantısı yaptık. 8 ayrı bölgede. Üçer dörder tane mahallemizdeki üyelerimizin o mahallede yaşayan sakinlerimizin katılımıyla 8 mahallede ki bölge toplantılarımızı tamamladık. Onun haricinde 60’a yakın ev toplantısı gerçekleştirdik. İlçe ziyaretlerimiz devam ediyor. İlçe ziyaretlerimizde de yarın vadi tarafından Suşehri’nde, Akıncılar ve Gölova’yı da tamamladıktan sonra sadece bir Gürün ilçemiz kalacak. 15 ilçemize kadın kolları olarak gidip orada ki yöneticilerimizle bayanlarımız bir araya geldik. Bazı ilçelerimize birkaç kez gittik ama. Hafik’e iki kez gittik. Zara’ya ben 2 kez gittim. Yıldızeli’ne 3 kez gittik. Şarkışla Gemerek keza birden fazla gittik…”

“20 BİN KADIN ÜYEMİZE ULAŞACAĞIZ”

Başbakan Binali Yıldırım’ın programı kapsamında, telefonla arama ekipleri ile 20 bin kadın üyelerine ulaşacaklarının altını çizen Başkan Semiha Ekinci, şöyle devam etti:

“Sayın Başbakanımızın ayın 19’unda Sivas’ta yapacağı miting ile ilgili çalışmalarımız var. Onunla da ilgili telefonla arama ekiplerimizi oluşturduk. Dün itibari ile yaklaşık 3 bin bayanımıza ulaştık. Cuma gününe kadar da yaklaşık 20 bin kadın üyemize ulaşarak Sayın Başbakanımızın mitingine davet edeceğiz. Bölge toplantımızda bahsettiğim 8 tane bölge toplantılarımızda tüm mahallelerimizden yaklaşık 4 bin 5 bin kadınımızla bir araya geldik. Toplantılarımızın bir kısmına Belediye Başkanımız katıldı. Milletvekillerimizin katıldığı toplantılarımız oldu. İl Başkanımızın katıldığı toplantılar oldu. Cidden kadınların ilgisi alakası çok güzel. Biz sadece bugün başlamadık zaten. Göreve geldiğimiz 15 Eylül 2016 tarihinden itibaren hep sahalardayız, sahada görünürüz. Şuan da seçim çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. Kadınlarımızın ilgisi de iyi. Bugün itibari ile yeni bir çalışma başlatıyoruz. Çat kapı ziyaretlerimiz bugün 65 mahallede mahalle başkanlarımız yardımcılarımız ve o bölgenin koordinatörü yöneticilerimiz ile evlere ziyaret edilerek Evet bayrağı ve Türk bayraklarını dağıtıyoruz. İnşallah yarından itibaren birçok balkonda Türk bayraklarımızı ve bayraklarımızı da göreceğiz. Bununla ilgili çalışmayı da bugün başlatıyoruz.”

“KOALİSYONUN SON BULMASI İÇİN ‘EVET’”

Referandumda neden “Evet” verilmesi gerektiği sorusuna karşılık, çalışmalarında 2 konu üzerine ağırlık vererek insanlara anlatmaya çalıştıklarını vurgulayan Başkan Semiha Ekinci, şunları kaydetti:

“Referanduma neden evet denilmeli. Tabi ki 18 tane maddemiz var. Bu 18 maddemizi şimdi tek tek sayar isek çok fazla zaman alır. Ben iki konuda Semiha Ekinci olarak evet’i ön plana çıkarmaya çalışıyorum. Birincisi güçlü iktidar güçlü istikrarlı bir ülke olmamız açısından. Koalisyonların son bulması açısından. Yani bir seçim günü akşamı ben beni kimin yöneteceği bilmem gerekiyor vatandaş olarak. Bir 7 Haziran seçimi atlattık bildiğiniz gibi yüzde 42 oy almamıza rağmen 259 milletvekilinde kaldık. İki aya yakın hükümet CHP ile mi kurulacak MHP ile mi kurulacak, kurulmayacak mı, ne olacak bu tür belirsizlikler yaşadık. O süre zarfında ülkemizin gerek psikolojik olarak gerek ekonomik olarak gerek sosyal olarak birçok kayıpları oldu. Biz diyoruz ki seçim günü akşamı bu ülkenin iktidarı, nasıl Belediye Başkanlık seçimlerinde seçimin olduğu akşam kimin bu şehrin belediye başkanı olduğu belli oluyor ise seçim günü akşamında da kimin bu ülkenin Cumhurbaşkanı olduğunu Hükümeti kurmayla yetkili olduğu bilinsin. Çünkü yüzde 50 artı bir oy alan kişi halkın dediği kişi bu ülkeyi yönetecek. O açıdan bakıyoruz. İkinci bir kısımda şu, biz ne kadar güçlü olur isek işte dış ülkelerin bakışını görüyoruz Hollanda’nın tepkisini görüyorsunuz, Danimarka’nın Almanya’nın, Eğer bunlar bu kadar karşı ise Türkiye doğru yoldadır. Yani Yahudi kesimi Hristiyan kesimi hayır dediği için evet dememiz gerekiyor. PKK hayır dediği için evet dememiz gerekiyor. DAEŞ hayır dediği için evet dememiz gerekiyor. Bize 15 Temmuzu yaşatan hain FETÖ’cular hayır dediği için evet dememiz gerekiyor. Ben bir daha Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak kendi uçağımla kendi silahımla kendi askerimle hainler tarafından saldırıya uğramak istemiyorum. Bunlara karşı güçlü olmamız gerektiği için evet diyorum. “

“16 NİSAN’DA CUMHURBAŞKANI SEÇİLMEYECEK”

16 Nisan tarihinden yapılacak olan referandumda Cumhurbaşkanı seçilmeyeceğini, bunun insanların karıştırmaması gerektiğini belirten Başkan Semiha Ekinci, konu hakkında şu detaylara yer verdi:

“Şimdi birincisi şu 16 Nisan’da kimse Cumhurbaşkanı seçilmeyecek. Bunu bilmemiz lazım. 16 Nisan da biz sadece bundan sonra ki 2019 da yapılacak olan seçimin Cumhurbaşkanı ve TBMM’yi halk mı seçsin yoksa TBMM içinden bir Başbakan mı çıksın yani çift başlılık devam mı etsin yoksa tek bir yönetim mi olsun onu oylayacağız. Bir evet var bir hayır var. Bir sonra ki seçimde her yüz bin kişi bir aday gösterebiliyor veya yüzde beş oy oranı artan partiler aday gösterebiliyor. Burada ki ilk seçimde atıyorum beş tane aday çıktı. Bu beş adaydan birisi yüzde 40 oy aldı, birisi yüzde 30 oy aldı, geri kalanlarda yüzde 30’u paylaştı. Yani yüzde 50’yi ilk turda kimse geçemediği için Cumhurbaşkanı seçilmemiş olacak. En çok oy alan iki aday 15 gün sonra yeniden sandığa gidecek. Orada yüzde 50’yi geçen aday ki iki aday kaldığından illa ki biri geçecek, yüzde 50 oy alan kişi bu ülkenin Cumhurbaşkanı olacak. Hükümeti kurma görevi otomatikman o kişide olmuş olacak. Birde şu önemli şuana kadar Hükümeti kurma görevini kim veriyordu Cumhurbaşkanı Başbakana veriyordu meclisten güvenoyu vs. alıp öyle hizmete başlıyordu. Şuan da güvenoyunu da seçimi de direk halk yapacak. Halkın yüzde 50 artı bir oyu verdiği kişi otomatikman bu ülkenin Cumhurbaşkanı olacak ve Bakanlarını, Cumhurbaşkanı Yardımcılarını atayarak ertesi gün hizmete başlamış olacak zaman kaybetmeyeceğiz.”

“SİVASLI HEMŞERİLERİMİ
BAŞBAKAN YILDIRIM’IN MİTİNGİNE DAVET EDİYORUM”

Başkan Ekinci, son olarak 19 Mart 2017 Pazar günü ilimize gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım’ın mitingine Sivaslıları davet ederek, sözlerini şöyle noktaladı:

“Ben sizlerin vasıtası ile 19 Mart da Sayın Başbakanımız Binali Yıldırımın saat 16.00 da Sivas’ta yapacağı mitinge tüm Sivaslı hemşerilerimizi davet etmek istiyorum. Yolları görü gönülleri birleştiren Başbakan biliyorsunuz Gölova doğumlu Sayın Başbakanımız kendisini de Sivaslı olarak addediyor. Başbakan olarak ilk kez geliyor Bakan olarak çok gelmişti. İnşallah Sivas kendi evladını, son yılların en çalışkan Bakanını ve çalışkan Başbakanını coşku ile karşılayacaktır.”

Büyük Sivas Haber / Özel


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.