DOLAR 28,8968 % -0.08
EURO 31,2093 % -0.52
STERLIN 36,4183 % -0.43
FRANG 33,0287 % -0.32
ALTIN 1.875,33 % -0,49
BITCOIN 1.273.925 5.153

Şarkışla’nın Kapanmayan Yarası, Şarkışla Organize Sanayii Bölgesi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Şarkışla’nın Kapanmayan Yarası, Şarkışla Organize Sanayii Bölgesi

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) 2023 Mart ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Osman Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, gündemin okunarak oylamaya sunulması ile başladı.

Şarkışla’nın Kapanmayan Yarası, Şarkışla Organize Sanayii Bölgesi

Daha sonra, söz alarak konuşma yapan Sivas Şarkışla’lı İş İnsanı, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası 3. Komite Meclis Üyesi Furkan Arı ise Şarkışla OSB’sinde yaşanan sıkıntılardan bahsederek, Şarkıla’nın Cazibe Merkezi kapsamına alınması ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Konuşmalarında ise “2005 yılında kuruluş protokolü hazırlanan, 2012 de ise kesin kabulü yapılan Şarkışla organize sanayi bölgesi maalesef bugün çok kötü durumdadır. Bugün itibari ile 49 kişinin istihdam edildiği OSB’de maalesef sorunlar çözülemediği için istihdam artmaz, parseller dolmaz oldu. Durum apaçık gösteriyor ki artık Şarkışla halkının sabrı taşmış, kimsenin konuya el atmaması sebebiyle yeter denme noktasına gelinmiştir. “

BURADA ÜÇ YOLUMUZ VAR

“Cazibe merkezi ilan edilip 6.bölge teşviklerinden faydalanacak, haliyle gelen yatırımcı sebebiyle hem OSB alt yapısı hem de üst yapısı gelişecektir ya da hemen bu OSB üstünde şuan başvurusu yapılmış olan 2.2 milyon m²’lik bir arazi daha var OSB ye katmaya çalışıyoruz  bu alanı katarsak buraya bir kredi imkanı doğuyor, biz buranın kredisiyle ana OSB arazimizin de bakımlarını tamamlayabiliriz.”

“Hatta çözümlerden biri şudur ki demir yolu var dibinde, tali bir hat çekilmesi planlanarak OSB ye demir yolu bile gelebilir.”

“Üçüncüsü ise TSO öncülüğü ile bu bakımların bakanlık vs tarafından yaptırılması, bu da olur mu nasıl olur ne zamana olur olsa şimdiye kadar neden olmadı diye düşündürüyor.”

“STSO önderliğinde başlatılacak her türlü girişimi, sadece Şarkışlalı olarak benim değil, diğer Şarkışlalı STK üyeleri ve iş adamlarının da yanımızda olduğunu da belirtmek isterim. Bu sadece gönülde değil resmiyette de böyle, Şarkışla OSB’nin pay ortağıyız ve memleket adına orada bir sorumluluğumuz var.”

“Gün şikayet etme günü değil, OSB’yi toparlama günüdür, o yaptı bu yaptı günü değil, istihdamı arttırma günüdür, gün göz ardı etme günü değil, baş tacı etme günüdür” ifadelerini kullandı.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP