SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler

Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler
Bu haber 08 Ocak 2017 - 14:50 'de eklendi

Sivas’ta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen yürüyüşte, 4 Eylül Spor Salonu önünde toplanan yaklaşık 300 kişi, “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Her şey vatan için”, “Ne mutlu Türk’üm diyene” sloganları eşiliğinde İnönü Bulvarı’ndan kent meydanındaki Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü.

İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi.

Burada düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi.

Sivas Valisi Davut Gül konuşmasında, Türk milletinin şehitlerine her zaman sahip çıktığını ve 102 yıldır da sahip çıkmaya devam ettiğini söyledi.

Sarıkamış şehitlerinin tek millet, tek devlet, tek vatan ve tek bayrak için şehit olduğunu vurgulayan Gül, “Şimdi de bizim milletimiz aynı duygularla nerede olursa olsun bu topraklara bu vatana sahip çıkıyor ve sahip çıkmaya devam edecek. Bu, Çanakkale’de de Birinci Dünya Savaşı’nda da Kurtuluş Savaşı’nda da Kıbrıs’ta da böyleydi, şimdi de böyle. Ben bu vesileyle bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum ve Sarıkamış şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Yürüyüşe Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Emniyet Müdürü Turan Aksoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, diğer ilgililer, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. (AA)

Gençlik


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA