DOLAR 27,2447 % 0.12
EURO 28,8619 % -0.02
STERLIN 33,1591 % -0.31
FRANG 29,7594 % -0.27
ALTIN 1.664,90 % -0,68
BITCOIN 720.694 -0.244

Sapık okul müdürüne bak!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sapık okul müdürüne bak!

Ankara’nın Mamak ilçesinde bir okulun müdürünün sapıklıkları pes dedirtti. Okulun kadın müdür yardımcısı F.R.’yi odasında ve koridorlarla sürekli taciz eden okul müdürü A.Y’nin sapıklıkta sınır tanımayan sözleri kayıtlara girdi.

Sapık okul müdürüne bak!

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Şehit Öğretmen Nesrin İnigür İlkokulu müdürü 53 yaşındaki A.Y., iddiaya göre müdür yardımcısı 35 yaşındaki F.R.ye sözlü ve fiziki tacizde bulunmaya başladı. Okulun kadın müdür yardımcısı F.R.’yi odasında ve koridorlarla sürekli taciz eden okul müdürü A.Y’nin sapıklıkta sınır tanımayan sözleri isyan ettirdi. Attığı sapıkça mesajlar sorulan Müdür A.Y.’nin savcılık ifadesinde sapıklığını öyle bir savundu ki duyanın ağzı açık kaldı. Müdür hakkında dava açıldı.

Okul müdürü A.Y.’nin defalarca karşı koymasına rağmen odasında kapıyı kapatarak rızası dışında kendisine sarılmaya ve dudağından, yanağından ensesinden öpmeye çalıştığını ifade eden F.R., okul müdürü hakkında şikayetçi oldu. Şikayetin ardından A.Y., İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alınırken, hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

‘Öpersen çıkmana izin veririm’
İlkokul Müdür Yardımcısı F.R. ifadesinde okul müdürünün ‘bir bakar mısın bir şey diyeceğim’ diyerek yanına çağırdığını ve kurum içerisinde kameraların kendilerini izlediğini bilmesine rağmen fiziki mesafeyi aşarak kendisini rızası dışında dudağından öpmeye çalıştığını söyledi.

Okul koridorlarında mesai saatleri içerisinde sürekli yanına gelmeye çalıştığını, beline elini dolamaya çalışarak tacizlerine devam ettiğini kaydeden F.R., şunları anlattı: “Bir gün bana ‘gel hocam’ dedi, yanından geçerken rızam dışında eliyle kalçama dokundu.
Bir daha yapmaması için uyardım.”

“Kendisinden izin istediğimde boynunu göstererek, ‘buradan öpersen çıkmana izin veririm’ dedi, kabul etmeyince de okuldan çıkmama izin vermedi. Karneleri almaya gittiğimde masasının üzerinde dizilmiş fotoğraflarımı gördüm. Hemen toplayarak kendisine tepki gösterdim.”

Of hepsi senin mi bir kere ısırsam olur mu?
A.Y.’nin odasından çıkarken kendisine “Off hepsi senin mi bir kere ısırsam ne olur” gibi sözler söylediğini anlatan F.R., WhatsApp profil fotoğrafını açıyorum öpüyorum’ diyerek cinsel tacizde bulundu. Odasına yalnız girmeye korkuyordum, bir işim olduğunda okuldaki temizlik görevlilerinden yanımda gelmeleri için ricada bulunuyordum” dedi.

Okula kapatıp sana tecavüz edeceğim
A.Y. ifadesinde, “Bana ‘ben senin tazmanya canavarınım, öyle bir hayvan var biliyor musun çiftleşme zamanında eşini inine kapatarak defalarca yapıyor ta ki hamile kalana kadar ben de sana öyle yapacağım, seni bu okula kapattım sana ben de tecavüz edeceğim.
WhatsApp profil fotoğrafını açıyorum öpüyorum’ diyerek cinsel tacizde bulundu” ifadelerini kullandı.

Okulun maskotu olarak görüyordum
A.Y. ise ifadesinde F.R.’nin yaşının kendisinden çok küçük olması, boyunun kısa olması, tabiri caizse onu okulun maskotu şeklinde gördüğü ve onu çok sevmesinden kaynaklı samimi davrandığını söyledi.

‘Seni özledim, gelir öperim’ mesajını…
A.Y., ‘Seni özledim, gelir öperim, seni yanımdan ayırmayacağım, sana doyamadım, iyice bağlanıyorum, hep yanımda olacaksın’ şeklindeki mesajları F.R.’yi çocuk olarak gördüğü için yazdığını ifade etti.

Taciz görüntüleri kamerada
A.Y.’nin F.R.’yi okulun koridorlarında zorla öptüğü görüntüleri ise güvenlik kameralarına yansıdı. F.R. görüntüleri delil olarak sunarken, yapılan incelemede, erkek şahsın eğilerek yüzünü kapalı montlu şahsın yüz kısmına doğru yaklaştırdığı, montlu şahsın aniden geri çekildiğinin görüldüğü değerlendirmesi yapıldı.

16.5 yıl hapisle yargıyanacak
Ankara Cumhuriyet Başsavcılı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında A.Y. hakkında ‘Cinsel taciz’ ve ‘Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçlarından 16,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Hazırlanan iddianamenin asliye ceza mahkemesine gönderilmesi üzerine F.R.’nin avukatı itiraz ederek suçun nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs aşamasında kaldığı gözetilmeden iddianame hazırlandığı, suç vasfının hatalı olması sebebiyle görevsizlik kararı verilmesi ve dosyanın ağır ceza mahkemesine gönderilmesini talep etti. Ankara 26. Asliye Ceza Mahkemesi görevsizlik kararı ile dosya Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

 

 

-internethaber

Büyük Sivas Haber

 


YORUM YAP