hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Hızlı Tren Ramazan’a Hazır

Son Güncelleme :

14 Ekim 2019 - 10:39

Hızlı Tren Ramazan’a Hazır

Birtakım ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Köklüce mevkiinde bulunan Yüksek Hızlı Tren (YHT) şantiyesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Turhan YHT Şantiyesinde İncelemelerde Bulundu

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Turhan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesinde yürütülen çalışmalarda herhangi bir aksaklık olmadığını belirterek, “Bu projede çalışan müteahhitlerimizle, teknik ekiple, valimizle beraber çalışmalar hakkında bilgi aldık, değerlendirmeler yaptık. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı inşallah planladığımız şekilde devam ediyor. Hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da kamuoyuna açıkladığı gibi önümüzdeki Ramazan Bayramı´ndan önce hizmete almayı planlıyoruz. Çalışmalarımızda bir sıkıntı, sorun şu anda görünmüyor” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, birtakım incelemelerde bulunmak üzere havayoluyla ilimize geldi.

Vali Salih Ayhan ve il protokolü tarafından karşılanan Bakan Turhan, daha sonra Köklüce mevkiinde bulunan Yüksek Hızlı Tren (YHT) şantiyesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden ve yüklenici firma ilgililerinden  gelinen süreç hakkında bilgi aldı.

“ÇALIŞMALARIMIZDA SORUN GÖRÜNMÜYOR”

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Turhan, “Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı Sivas şantiyesindeyiz. Bu projede çalışan müteahhitlerimizle, teknik ekiple, valimizle beraber çalışmalar hakkında bilgi aldık, değerlendirmeler yaptık. Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı inşallah planladığımız şekilde devam ediyor. Hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da kamuoyuna açıkladığı gibi önümüzdeki Ramazan Bayramı´ndan önce hizmete almayı planlıyoruz. Çalışmalarımızda bir sıkıntı, sorun şu anda görünmüyor. Hedefimiz Ankara´yı Sivas´a yüksek hızlı trenle bağlamak” dedi.

“HÜKÜMETİMİZ HIZLI TREN ÇALIŞMALARINA ÖZEL ÖNEM VERİYOR”

Bakan Turhan, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Tabii hükümetimiz yüksek hızlı tren ve hızlı tren çalışmalarına özel önem veriyor. Bu çalışmalarımız sadece  Ankara-Sivas hattında değil, Ankara-İzmir hattında, Bursa-Osmaneli hattında, Mersin-Antep hattında, Karaman-Yenice hattında da devam ediyor. Bu kesimlerdeki çalışmalara ilave olarak yine proje çalışmaları devam eden hatlarımız da var. Sivas-Malatya-Elazığ hattı, Antep-Urfa-Diyarbakır hattı, Eskişehir-Afyon-Antalya hattındaki proje çalışmalarımız da devam etmekte. Bunun yanında geçen ay temelini attığımız Halkalı-Kapıkule hızlı tren hattında da çalışmalara başladık. Halkalı-Çerkezköy arasını ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü´nden geçen ve Çerkezköy´e bağlanacak olan hattı da önümüzdeki günlerde projeleri tamamlanmış, ihaleye çıkaracağımız hatlar olarak söyleyebiliriz. Hayırlı olsun.” (İrade)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol