Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Milletvekili Adayı mı?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Milletvekili Adayı mı?
11 Kişi Okuyor
21 Nisan 2018 - 14:55

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın 24 Haziran 2018’de seçime gidiyoruz açıklamasının ardından tüm illerde gözler Milletvekili olacak isimlere çevrildi.  Erdoğan’ın açıklamasının ardından bu isimlerin başında gelen Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Milletvekili Adayı mı? sorusu da cevabı merak edilenler arasındaydı.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Milletvekili Adayı mı?

Buğra Özdal / Özel Haber

AK Parti’nin 2001 yılında kurulmasından bu yana içerisinde olan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın Milletvekili aday adayı olup olmayacağı merak ediliyordu.

Sisam tarafından dün açıklanan anketlerde “Sivas Belediye Başkanı Sn. Sami Aydın’ın Belediye Başkanlığı sürecinde Belediye hizmetleri açısından çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?” sorusuna vatandaşların verdiği cevaplarda oranlar Çok Başarılı % 7,70, Başarılı % 26,09 iken, Başarısız % 26,09, Çok Başarısız 25,20 olarak açıklandı.

Başka bir soruda Sisam vatandaşlara “Bu Pazar Yerel Seçim olsa Mevcut Belediye Başkanına oy verir misiniz?” sorusunu yöneltti. Vatandaşların % 58,04 Hayır, % 30,17’si Evet cevabıyla bu soruya karşılık verdiği açıklandı.

Başkan Aydın ise geçtiğimiz gün kendisine yöneltilen soru üzerine erken seçim kararından memnun olduğunu ve uzun süreli seçim takviminin rehavete yol açtığını hatırlattı ayrıca Milletvekili adaylığı ile ilgili olarak “Ben görevimin başındayım. Projelerim, devam eden işlerim var. Kesinlikle milletvekili adayı değilim” dedi.

Seçimden sonra ülkenin yeni bir sistemle tanışacağını da hatırlatan Başkan Aydın, “İnanıyorum ki yeni sistem ülkemizin gelişme trendine yeni katkılar sunacaktır. Ülkemizin hem ekonomik, hem de gelişme ve kalkınma anlamında yeni bir ivme kazanacağını umut ediyorum. Şehrimizin için, ülkemiz için hatta dünya için bu seçim hayırlara vesile olmasını diliyorum”dedi.

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 68
  • Hayır Aday Olmamalı --> 246
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558