SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Milletvekili Adayı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Milletvekili Adayı mı?
Bu haber 21 Nisan 2018 - 14:55 'de eklendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın 24 Haziran 2018’de seçime gidiyoruz açıklamasının ardından tüm illerde gözler Milletvekili olacak isimlere çevrildi.  Erdoğan’ın açıklamasının ardından bu isimlerin başında gelen Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Milletvekili Adayı mı? sorusu da cevabı merak edilenler arasındaydı.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Milletvekili Adayı mı?

Buğra Özdal / Özel Haber

AK Parti’nin 2001 yılında kurulmasından bu yana içerisinde olan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın Milletvekili aday adayı olup olmayacağı merak ediliyordu.

Sisam tarafından dün açıklanan anketlerde “Sivas Belediye Başkanı Sn. Sami Aydın’ın Belediye Başkanlığı sürecinde Belediye hizmetleri açısından çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?” sorusuna vatandaşların verdiği cevaplarda oranlar Çok Başarılı % 7,70, Başarılı % 26,09 iken, Başarısız % 26,09, Çok Başarısız 25,20 olarak açıklandı.

Başka bir soruda Sisam vatandaşlara “Bu Pazar Yerel Seçim olsa Mevcut Belediye Başkanına oy verir misiniz?” sorusunu yöneltti. Vatandaşların % 58,04 Hayır, % 30,17’si Evet cevabıyla bu soruya karşılık verdiği açıklandı.

Başkan Aydın ise geçtiğimiz gün kendisine yöneltilen soru üzerine erken seçim kararından memnun olduğunu ve uzun süreli seçim takviminin rehavete yol açtığını hatırlattı ayrıca Milletvekili adaylığı ile ilgili olarak “Ben görevimin başındayım. Projelerim, devam eden işlerim var. Kesinlikle milletvekili adayı değilim” dedi.

Seçimden sonra ülkenin yeni bir sistemle tanışacağını da hatırlatan Başkan Aydın, “İnanıyorum ki yeni sistem ülkemizin gelişme trendine yeni katkılar sunacaktır. Ülkemizin hem ekonomik, hem de gelişme ve kalkınma anlamında yeni bir ivme kazanacağını umut ediyorum. Şehrimizin için, ülkemiz için hatta dünya için bu seçim hayırlara vesile olmasını diliyorum”dedi.

Büyük Sivas Haber


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA