Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Yanlış Yaptıklarını Kendileri De Biliyor”

“Yanlış Yaptıklarını Kendileri De Biliyor”
11.159
11 Temmuz 2019 - 14:34

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Her şeyin başının sağlık olduğunu ama Sivas’ta sağlık noktasında ciddi sorunların olduğunu söyledi.

Karasu Sivas’ta Sağlık Noktasında Ciddi Sorunların Olduğunu Söyledi

Sağlıkta yaşanan sorunların biran evvel masaya yatırılarak net kararların verilmesi gerektiğinin altını çizen Karasu, “Sivas’ta 620 binden fazla insan yaşıyor. Bu insanların sağlık ihtiyacını karşılamak devletin birinci görevi. Merkezde ve ilçelerde oluşan doktor açığının biran önce giderilmesi gerekiyor. Sivas’taki hastalar Cumhuriyet Üniversitesindeki yoğunluk nedeni ile ışın tedavisi için Kayseri’ye gidiyor” dedi.

Mevcut hastanelerin kapatılması ve sağlık hizmetinin tek bir çatı altında toplanmasından dolayı sorunların ortaya çıkmaya başladığını aktaran Karasu, “Yeni binaların ardından doktor açıkları ortaya çıktı. Yaptıkları şeyleri doğru yaptık algısı ile anlatıyorlar ama yanlış yaptıklarını da kendileri biliyor aslında. Sivas’ta geçmişte SSK, Numune, Devlet Demiryolları Hastanesi, Askeri Hastane ve Kızılay’ın hastanesi vardı. Mevcut hastaneye göre belki geçmişteki hastaneler ufaktı ama ulaşımı kolay ve bu hastaneler farklı bölgelerde idi. Geçmişte bu kadar doktor sıkıntısı da yaşanmıyordu. Şimdi yeni hastane yapıldı ulaşım ayrı bir dert, doktorlar devlet hastanelerinde görev almıyor bu ayrı bir dert. Özel Hastanelerin doktorlara vermiş olduğu iyi ücretlerden dolayı iyi doktorlar özel hastanelere gidiyor.

Sağlık sürekli özelleşiyor. Bu durum vatandaşlar için hiç iyi değil. Sivas’ta sağlık noktasında yaşanan sıkıntıların masaya yatırılıp doğru kararların verilmesi gerekiyor. Sivas’taki insanların tedavi için başka bir ile gitmek zorunda kalması vatandaşları maddi manevi zor bir duruma sokuyor. Tedavi almak için çevre illere gitmek zorunda kalan insanların acaba cebinde parası var mı? Gittiği ilde konaklayacak yeri var mı?. Heleki bu insanlar haftada birkaç kez tedavi için başka illlere gitmek zorunda ise yaşanan ekonomik sıkıntıda masrafları nasıl karşılayacak?. Geçekten dediğim gibi sağlık noktasındaki sıkıntıların acilen ele alınıp çözülmesi gerekiyor. Aynı zamanda Sivas’ın çeşitli bölgelerine de sağlık hizmeti verebilecek alanların oluşturulması da oldukça önemli” şeklinde konuştu. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 109
  • Hayır --> 392
  • Karasızım --> 34
  • Fikrim Yok --> 23
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com