SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Saatlere Dikkat!

Saatlere Dikkat!
Bu haber 28 Ekim 2016 - 14:28 'de eklendi

Bu yıl kış saatine geçilmeyeceği kararının ardından, akıllı telefonlarda saat problemi yaşanmaya başladı. Bu yüzden Pazar günü telefonunuzdaki “otomatik saat ayarlama” ayarını kaldırmayı ihmal etmeyin. Yoksa güne bir saat geri alınmış olarak uyanıp mağdur olabilirsiniz.

Saat farkından dolayı meydana gelebilecek mağduriyetleri önleme adına elektronik haberleşme ve posta sektörlerindeki işletmecilerle hizmet sağlayıcılarına yönelik duyuru yayınlayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, bununla ilgili gerekli tedbirlerin alınması bildirdi.

CEP TELEFONLARIN

SAATİ İLERİ ALMALASI İÇİN NE YAPILMALI?

Andorid Telefonu Sahipleri:

Cep telefonu menüsünde Ayarlar kısmına gelerek “tarih ve saat” bölümüne girin. Ekranda görülen “otomatik tarih ve saat” ile “otomatik saat dilimi” ayarlarını bularak pasif durumuna getirebilirsiniz.

İOS Telefon Sahipleri:

Cep telefonunuzun menüsünden “ayarlar” bölümüne gelerek, genel kısmını seçin. Burada tarih ve saat bölümünü bularak “otomatik ayarlar” butonunu bularak devre dışı bırakabilirsiniz.

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER