Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

CÜ Rektörü Alim Yıldız, 15 Temmuz Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CÜ Rektörü Alim Yıldız, 15 Temmuz Dolayısıyla Mesaj Yayımladı
8 Kişi Okuyor
13 Temmuz 2018 - 16:20

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

CÜ Rektörü Alim Yıldız, 15 Temmuz Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Yıldız, mesajında, darbe girişiminin ardından iki yıl geçtiğini anımsattı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasına kastedenlerin 2 yıl önce sokaklarda, meydanlarda, havaalanlarında, köprülerde destansı mücadeleyle şehitlerin ve gazilerin kahramanlıklarıyla ezildiğini aktaran Yıldız, “Bizler, bağımsızlığı karakter olarak benimseyen necip bir ecdadın torunlarıyız. Milletimiz birlik ve beraberliğini koruyarak, kadın, erkek, genç, ihtiyar topyekün vatanını savundu. Bu uğurda şehit düşen vatan evlatlarını unutmadık, unutturmayacağız.” ifadesini kullandı.

Yıldız, her kötülüğün demokrasi ve bağımsızlık uğruna her şeyi göze alan bir milletin karşısında diz çökeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Başkomutanımızın çağrısıyla millet sokaklara çıkarak meydanlara, havaalanlarına, köprülere akın etti ve ülkesinin namusuna sahip çıktı. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi düşünemedi. Bizler şehitlerimizin emaneti olan vatanımızda, aynı inanç ve bayrak sevdasıyla güzel Türkiye’mizin aydınlık geleceği için mücadele etmeye devam edeceğiz. Şu bilinmelidir ki 15 Temmuz, Türkiye’den başka vatanı olmayanların istiklal mücadelesidir, umudu ve duası Türkiye ile olanların mücadelesidir. Allah’a şükürler olsun ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeyi görebildik. 15 Temmuz’da vatanı, bayrağı, milleti ve dini için şehadet şerbetini içen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazi olanları şükran ve minnetle anıyorum. Darbe girişimine izin vermeyen Türk milleti hep var olsun.”   (AA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 64
  • Hayır Aday Olmamalı --> 232
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558