SON DAKİKA
hava 16°
Google News

“Raylı Sistem ve Cadde Tramvayı Şehrimizin Gündeminde Olmalı”

Son Güncelleme :

14 Kasım 2018 - 22:57

“Raylı Sistem ve Cadde Tramvayı Şehrimizin Gündeminde Olmalı”

AK Parti Sivas Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Coşkun şehir içi ulaşım problemini çözecek projesiyle ilgili görüşlerini paylaştı. AK Parti Sivas Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Coşkun “Raylı sistem ve Cadde tramvayı şehrimizin gündemine mutlaka alınmalı ve uygulanmalıdır.

“Raylı Sistem ve Cadde Tramvayı Şehrimizin Gündeminde Olmalı”

Örnek projeleri ve maliyetleri daha önceki yıllarda Cumhuriyet Üniversitesi paylaşmış ama rafa kaldırılmıştır. Belediye Başkanı olduğum gün itibariyle Raylı Sistem ve Cadde Tramvayı projesini hayata geçirmek için çalışmalara başlayacağız.

Toplu taşımada yaşanan yoğunluk ve şehir merkezindeki araçların park sorunu ciddi boyutlara ulaştı. Cadde Tramvayıyla birlikte park sorunu da kendiliğinden ortadan kalkacak.” dedi.

Coşkun açıklamasında “Yeni Hızlı Tren Garından başlayıp şehri merkezine kadar raylar döşenecek ve Gar-Üniversite-Cumhuriyet Meydanı bağlantısı birinci aşama olarak hayata geçirilecek. Cadde Tramvayıyla ilgili tahsisli yol gerekmediği ve tekerlekli araçlarla aynı yolu Cadde Tramvayı da kullanacağı için ekstra bir yol açılmasına gerek kalmayacak.

Bütün caddelerimiz tramvay için uydundur. Dar sokaklarda bile kullanılan Cadde tramvayı şehrimizin prestijine büyük katkı sağlayacak ve ulaşım daha konforlu hale gelecektir.” şeklinde konuştu.

Cadde Tramvayı üretimi için Tüdemsaş’ı işaret eden Coşkun “Cadde Tramvayı üretimi ile ilgili ilk istişareyi Tüdemsaş’la da masaya yatıracağız. Gönlümüz Cadde tramvayı üretimini Tüdemsaşın yapmasından yana.

Böylece hem yerli üretim için Tüdemsaş devreye girmiş olacak hem de paramız şehrimizde kalacaktır. Projenin maliyeti ve yapılması noktasında Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Selim Dursun’dan bakanlığın devreye girmesini talep edeceğiz ve şehrimizin bütün vekillerinin de bu konuda bizlere destek olacağını öngörüyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

blank

Büyük Sivas Haber


blank

blank

blank

blank

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.