Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Okulları Değil Ama Sivas’ta Perdeleri Açıyoruz! Hadi Hayırlısı

Okulları Değil Ama Sivas’ta Perdeleri Açıyoruz! Hadi Hayırlısı
09 Eylül 2020 - 15:25

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamada okulların koronavirüs tedbirleri nedeniyle sadece ilk okul birinci sınıf ve ana okulu öğrencileri için haftanın bir günü ve öğrencilerini göndermek isteyen velilerin inisiyatifi doğrultusunda açılacağı duyurulurken Sivas Devlet Tiyatrosu perdelerini açmaya hazırlanıyor.

Okulları Değil Ama Sivas’ta Perdeleri Açıyoruz! Hadi Hayırlısı

Koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz sezon perdelerini erken kapatmak zorunda kalan Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), koronavirüs tedbirleri çerçevesinde, “Eski Fotoğraflar” adlı yeni oyunuyla sanatseverlere merhaba diyecek.

SDT,  2020-2021 tiyatro sezonunun ilk oyunuyla, 10 Eylül Perşembe günü, perdelerini açacak.

Geçen yıl kaybettiğimiz tiyatro yazarı, yönetmeni ve oyuncusu Dinçer Sümer’in anısına, SDT,  Sümer’in kaleme aldığı “ Eski Fotoğraflar” adlı yeni oyunuyla sanatseverlere perde açacak.

Yönetmenliğini Ece Okay’ın yaptığı oyun, 10 Eylül Perşembe günü saat 19.30’da sahne ışıklarıyla buluşacak.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, girişlerde el dezenfektanları kullanılacak olan ve koltukları sosyal mesafe kuralına uygun şekilde düzenlenen Atatürk Kültür Merkezi’ndeki tiyatro salonu girişinde maskesi olmayan izleyiciler için  SDT tarafından maske temini  yapılacak.

Geçen tiyatro sezonunda, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri art arda perde açan SDT, korona virüs tedbirleri çerçevesinde,  Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri sanatseverlere perde açacak. Oyunlar sergilendikten sonra tiyatro salonu dezenfekte edilecek.

SDT’nin “Eski Fotoğraflar” adlı yeni oyununun biletleri internet üzerinden, Sanat Cepte uygulamasından ve SDT gişesinden temin edinilebilir.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]