DOLAR 27,4510 % -0.03
EURO 28,8365 % 0.06
STERLIN 33,2551 % 0.06
FRANG 29,9490 % 0.14
ALTIN 1.610,55 % -0,16
BITCOIN 763.739 -1.134

Pazarcılar Odası Başkanının Pazar Yeri Talebi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Pazarcılar Odası Başkanının Pazar Yeri Talebi

Sivas Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın, Salı pazarının kurulduğu alanın değiştirilmesini istiyor.

Başkan Argın, Salı günleri Kümbet mevkiinde bulunan Park City içerisine kurulan pazarın, hemen yanında bulunan okuldaki öğrencilere büyük sıkıntı yarattığını ve öğrenciler için olumsuz örneklerin yaşandığını söyleyerek Sivas Belediyesinden destek istedi.

Argın, “ParkCity pazarımız oluyor Salı günleri. Bu alan okula çok yakın olduğu için burada eğitim gören çocuklar sıkıntı çekiyor. Öğrenciler pazarımıza gelerek arabacılık yapmaya çalışıyor ve günlük ceplerin 20-30 lira para giriyor. Bu iyi bir şey gibi görünse de aslında değil. Çünkü öğrenci okula gitmiyor. Hatta haftada 1 gün o parayı alınca tüm hafta okulu ihmal etmeye başlıyor ve kazandığı para ile sigara gibi kötü alışkanlıklara yatırdığını görüyoruz.

Biz pazarımızı okul yerinden uzaklaştırmak istiyoruz. Bu alanda bir Pazar yeri var. Eğer destek verirlerse biz oraya geçmeyi düşünüyoruz. Bunun için gerekli girişimlerimize de yapmıştık. Biz çocuklarımızın zarar görmesini istemiyoruz. Tüm sorun ve önerilerimizi komisyona bildirdik. Belediye Başkanımız orada trafikte aksaklık yaratır diye o yere sıcak bakmıyor. Belki bu sıkıntı doğabilir ama bu Pazar yeri haftada 1 gün kurulacak. Haftada sadece 1 gün trafik sıkışıklığı mı önemli yoksa öğrenciler mi?

Bu yer Buhara Caddesinde eski PTT binasının karşısıdır. Eminim ki çocuklara verdiğimiz zarardan daha az bir sıkıntı çıkaracaktır.”

“SEÇİM MALZEMESİ OLSUN İSTEMEDİK”

Sivas Belediye Başkanlığını Doğan Ürgüp’ün yaptığı süreç içerisinde pazar alanına çözüm getirildiği fakat seçim dönemlerine denk geldiğinden dolayı bir türlü çözüme kavuşmadığını söyleyen Pazarcılar Odası Başkanı Argın, şöyle devam etti:

“Doğan Ürgüp döneminde bu arazide karakol vardı ve geri kalana Pazar yeriydi. İmar revizyonunda arazinin tamamını Pazar yeri olarak gösterdik. Hala Pazar yeri olarak da gözüküyor o alan. Doğan Ürgüp zamanında tüm çalışmaları yapıldı altyapı, asfalt, çizgiler gibi ama seçime 15 gün kalası seçim malzemesi olmaması için buraya seçimden sonra geçip başkanlığa seçilecek kişinin açılış yapmasını istedik. Yeni başkanın burayı bize teslim edeceğini düşündük ama hala teslim edilmedi.

Buranın Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin ve İl Genel Meclis Üyesi Murat Toraman destekleriyle bizlere teslim edilmesini bekliyor bu sıkıntılara çözüm getirmelerini rica ediyoruz. Başka gittiğimiz kimseden zaten bir şey göremedik… Mahalle sakinlerinin de Pazar yerinin taşınması için dilekçeleri ve istekleri var ancak Pazar yeri şuan da tır garajı olarak kullanılıyor.”


YORUM YAP