REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Meclis Toplantılarına Oy Birliği ile Geçmeyen Önerge Damgasını Vurdu

Meclis Toplantılarına Oy Birliği ile Geçmeyen Önerge Damgasını Vurdu
09 Ekim 2020 - 18:39

Sivas İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantıları sona erdi. İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantılar tamamlandı.

Meclis Toplantılarına Oy Birliği ile Geçmeyen Önerge Damgasını Vurdu

Bu ay gerçekleşen toplantılara ise AK Partili Grup Başkan Vekili Abdulkadir Demirel’in verdiği fakat oy birliği ile geçmeyen önerge damgasını vurdu. Bu durum AK Parti grubu içerisinde ki bölünmeyi işaret ederken, toplantılar öncesi gerekli değerlendirmelerin ise yapılmadığı sonucunu çıkardı.

Bazı meclis üyeleri AK Parti Grup Başkan Vekili Demirel’in kafasına göre karar alarak iş yapması ve önerge yazmasına tepki gösterdi.

SON OTURUMDA SOYSAL KONUK OLDU

Son oturuma konuk olarak katılan Genel Sekreter Vekili Mevlüt Soysal meclis üyeleri tarafınca yöneltilen soruları cevapladı. Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Caner ise Yol İnceleme Komisyonu tarafından meclise sunulan yapım ve onarılması gerekli olan yol hatları hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Ekim ayı oturumlarında birçok gündem maddesi, il genel meclisi üyeleri tarafından görüşüldü. Meclis divan kâtipleri tarafından Eylül Ayı oturumunun karar özetlerinin okunmasıyla başlayan toplantılarda; meclis gündeminde yer alan konular tek tek görüşülerek karara bağlandı.

İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarında, Tarım ve Orman Komisyonuna, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, Eğitim Kültür Sosyal Hizmetler Komisyonuna, Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Gençlik ve Spor Komisyonuna, Araştırma ve İnceleme Komisyonuna ve Sanayi Ticaret ve Turizm Komisyonuna havale edilen konuları görüşerek karara bağlandı.

İl Özel İdaresi 2020 yılı Bütçesinin ihtiyaç duyulan tertipleri arasında ödenek aktarımı yapılmasına, İl Özel İdaresi Köyyolları Yol Ağı Komisyonunca köy yolarına ilişkin olarak hazırlanan raporun kabulüne ve raporda belirtildiği üzere uygulama yapılmasına karar verildi.

Ekim ayı meclis toplantıları, grup başkanları ve meclis üyelerinin dilek ve temennileri ile sona erdi.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]