Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali Kapıları Neden Kilitli?

Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali Kapıları Neden Kilitli?
1437
11 Haziran 2019 - 13:30

Sivas Belediyesi tarafından 2013 yılında yapımı tamamlanan Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali o dönem görkemli bir törenle açılmıştı.

Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali Kapıları Neden Kilitli?

Yer olarak şehrin dışına yapılmalı – yapılmamalı eleştirileriyle birlikte açılışı yapılan ve Yenişehir Mahallesi`nde Erzincan, Yozgat, Ankara ve Kayseri karayolunun kavşak noktasında bulunan Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali modern görüntüsüyle dikkat çekmişti.

Harcanan milyarlarca liranın karşılığında Sivas yeni terminaline kavuşmuştu.

Türkiye’nin belki de başka hiç bir ilinde olmayan bir uygulama ise Sivas terminalinde uygulanıyor.

Terminal de bulunan 4 kapıdan sadece bir tanesinin açık olması ve diğer kapıların kilitli tutulmasının hangi mantıkla yapıldığı anlaşılamıyor.

Muhtemelen güvenlik gerekçesinden dolayı yapıldığı düşünülen bu uygulamanın personel ve x-ray cihazlarıyla çok rahat bir şekilde çözülebileceği yorumları da yapılıyor.

Otobüsüne yetişmek için acele eden veya eşyalarını indirirken araçlarıyla terminal önünde yığılmalara sebep olanlarında bu kapılar açıldığında rahatlayacağı düşünülüyor.

Bayramda gurbetten Sivas’a gelen ve bu durumun böyle olduğunu görev vatandaşlardan WhatsApp hattımız 05558981558’e de çok sayıda gelen mesajla Sivaslıların yetkililerden bir beklentisini daha gündeme taşımış oluyoruz.

Daha önce yayınlanan ve şehrin Ankara, Kayseri ve Erzincan girişlerinde uygulanan Polis, Jandarma ve Asker güvenlik noktalarının Sivaslıları rahatsız etmeyecek seviyede uygulanması talebi gibi bu taleple ilgili de Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi başta olmak üzere yetkililerin ilgilenmesi bekleniyor.

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 109
  • Hayır --> 392
  • Karasızım --> 34
  • Fikrim Yok --> 23
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com