Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Fatih Erbakan: “Film bitmedi daha yeni başlıyor…”

Fatih Erbakan: “Film bitmedi daha yeni başlıyor…”
3166
24 Ocak 2020 - 15:52

Yeniden Refah Lideri Fatih Erbakan partisinin 1. Kadıköy İlçe Kongresi’nde önemli açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Lideri Fatih Erbakan Önemli Açıklamalarda Bulundu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “Merhum Erbakan Hoca’nın liderliğindeki Refah Partisi 16 Ocak 1998’de kapatılmıştı. Bundan 22 yıl sonra aynı tarihte Yeniden Refah Partimiz seçime katılma hakkı kazandı. Milli Görüş bitti diye düşünenlere diyoruz ki film daha yeni başlıyor. Bizi izlemeye devam edin.” dedi.

‘Milli Görüş bitmedi’

Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın lideri olduğu Refah Partisinin hukuksuz bir şekilde kapatıldığını hatırlatan Dr. Erbakan;” Türkiye’nin en büyük partisi Merhum liderimiz Erbakan Hoca önderliğindeki Refah Partisi, 22 yıl önce haksız ve hukuksuz bir şekilde kapatıldı. Partimiz, dış güçlerin, rantiyenin, milletin kanını emen bir zümrenin oyunlarını bozduğu için ve önce millet, önce ezilenler, mazlumlar, İslam alemi dediği için kapatıldı. Refah Partisi 16 Ocak 1998’de resmi olarak kapatılmıştı. Cenab-ı Allah’ın takdirine bakınız ki 22 yıl sonra Yeniden Refah Partimizin seçimlere katılma hakkı aynı gün 16 Ocak’ta Resmi Gazete’de yayınlandı. Yeniden Refah Partimiz bundan sonra yapılan seçimlere girecek 15 partiden biri olduğunu ilan etti. Defaatle diyoruz ki; Erbakan Hocamız vefat etti diye Milli Görüş bitti sanmayın. Film daha yeni başlıyor. Bizi izlemeye devam edin.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun asgari ücret konusundaki sözlerine tepkisi gösteren Erbakan şunları söyledi:

“Sayın Kılıçdaroğlu ‘asgari ücreti CHP’li belediyelerde 2500 TL yapacağım’ diyerek milletle dalga geçiyor. Öyle bir edayla söylüyor ki hükümetin verdiği 2340 liraya, Cumhurbaşkanımızın eklediği 300 gr Antep Fıstığı’na Sayın Kılıçdaroğlu da 400 gr daha ‘Antep Fıstığı’ alabilecek kadar rakam ekliyor. Güler misin ağlar mısın?

Bizim yıllardan beri söylediğimiz borç ve faiz ekonomisi şimdi ‘antep fıstığı’ ekonomisine döndü. Biz eğer iktidarda olsaydık asgari ücret 3 bin TL olacaktı önümüzdeki dönemde de gerçek enflasyon oranına göre 3900 lira olacaktı. Bu zamların maliyetini borçsuz zamsız vergisiz milli kaynak paketlerinden karşılayacağız. Bunun yolu üretim, istihdam, ihracat seferberliğinden geçer. Biz Milli Kaynak Üretme Genel Müdürlüğü’nü kuracağız.”

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]