DOLAR 27,3323 % 0.1
EURO 28,9039 % 0.19
STERLIN 33,2371 % -0.03
FRANG 29,8673 % 0.1
ALTIN 1.677,98 % 0,10
BITCOIN 719.857 0.474

Sivas’ın Önde Gelen İlbeylileri ve Mevcut Yönetimin Adayı Durmuş Şeker

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ın Önde Gelen İlbeylileri ve Mevcut Yönetimin Adayı Durmuş Şeker

Sivas İlbeyliler Derneği kuruluşundan bu yana şehirde ve köylerde yaşayan yaklaşık 80 bin İlbeyliye hizmet ediyor. Geçtiğimiz yıllarda şehrin önde gelen İlbeylilerinin katkılarıyla satın alınan dernek binası ile hizmet kalitesini daha da artıran dernek yarın seçime gidecek.

Sivas’ın Önde Gelen İlbeylileri ve Mevcut Yönetimin Adayı Durmuş Şeker

İlbeyliler Derneği’nin mevcut yönetim kurulu asıl ve yedek üyeleri, denetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin yanı sıra bu güne kadar İlbeyliler Derneğine maddi manevi katkı sağlayan mevcut Başkan İsmail Karataş, önceki dönem başkanlar Mesut Acıöz, Turan Yılmaz, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Belediyesi e. Başkanı Sami Aydın, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay, AK Parti Sivas İl Genel Meclis e. Üyesi Murat Toraman, Muhtarlar Dernek Başkanı Cemalettin Aslan, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Şoförler Odası Başkanı Şaban Yalman, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Fatih Deveci, İş adamları Yakup Kaptan, Yüksel Kurt, Abdulvahap Çetinkaya, Halis Kaplan, Cemalettin Kurt, Hasan Karaman, İsmet Ülker, Hüseyin Kaptan, Fahrettin Yerlikaya, Ünal Karaca, Fahri Ataman, Fatih Ataman, Bilsem Okul Müdürü Adem Uzun, Meslek Lisesi Müdürü Recai Gülez gibi bir çok isim toplantıya davet edildi ve katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda iki isim aday olacağını beyan ederken bu iki isim dışında salonda bulunan isimlerden farklı bir aday çıkmadı.

Toplantıya mevcut yöneticiler ve İlbeyli yöresinin önde gelen isimleri aday olan iki isim arasında bir tercihte bulundu.

Yapılan oylama sonrası adaylardan Durmuş Şeker diğer aday Recai Gülez’den daha yüksek oy alarak İlbeylilerin adayı olarak belirlendi.

RECAİ GÜLEZ “ADAY DEĞİLİM!”

Yapılan temayül yoklaması sonrasında kazanan aday Durmuş Şeker’i ilk tebrik eden isim oldukça olgun bir şekilde diğer aday Recai Gülez oldu.

Mevcut yönetim de yer almayacağını ve liste çıkarmayacağını söyleyen Gülez, temayülden çıkan karara saygı duyduğunu, “şahsiyetime ve devlet terbiyeme uygun olan durum bu” vurgusu yaparak tek listeyle seçime gidilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

MUHTARLAR TEMAYÜLE TEPKİ GÖSTERDİ!

İlbeyli yöresinin önde gelen isimleri ve mevcut yönetimin katıldığı toplantıya tepki gösteren bazı muhtarlar “bizleri İKİNCİ BİR YOL arayışına ittiler. Ama herkes şunu bilmeli ki, tüm İlbeylili kardeşlerimizde bizimledir. Yeni bir oluşum meydana getirerek yeni bir yol açmak, her kesimden İlbeylili kardeşlerimizle bir olmak, Sivas’ta 80 bin bir yürek olmak için yola çıkıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun…” diyerek mevcut derneği böleceklerinin sinyalini verdi.

SEÇİM TEK LİSTEYLE YAPILACAK!

İki adayın yarıştığı ve başka adayın olmadığı temayül yoklamasında adaylardan Recai Gülez ve Durmuş Şeker arasında oylama sonucu Şeker isminde mutabık kalındı. Toplantıya katılan diğer isimler arasında aday olan çıkmazken, kongrenin tek listeyle yapılmasına kesin gözle bakılıyor.

Haber merkezimizin edindiği bilgiler doğrultusunda toplantıya katılan ve aday mısınız sorusuna, İlbeyli önde gelen onlarca ismin önünde “aday değilim” diyen aynı zamanda devlet memuru olan şuan konu netleşmediği için ismini açıklamayı uygun görmediğimiz bir başka ismin ise aday olabileceği de edinilen bilgiler arasında…

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Halil ibrahim 15 Mayıs 2022 / 16:51 Cevapla

Hiç bir halta yaramayan hiçbir ilbeyliye faydası olmayan yiyici tayfaları derneğe vardığın zaman tanımayan aidata gelince tanıyan ceblerini dolduran üçkağıtçılar grubu