Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler
BU ALANA GÜNLÜK 30 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Cumhuriyet Üniversite Yönetimin Olumlu Kararı”

“Cumhuriyet Üniversite Yönetimin Olumlu Kararı”
İsmail Dursun
İsmail Dursun( [email protected] )
Reklam Ver 05444331555
28 Temmuz 2019 - 15:28

İsmail Dursun’un “Cumhuriyet Üniversite Yönetimin Olumlu Kararı” isimli köşe yazısı;

“Cumhuriyet Üniversite Yönetimin Olumlu Kararı”

Merhaba Dostlar, manşeti okuyunca nedir bu olumlu kararı diye merak edeceksiniz değil mi?

Bu toprağın içinde yaşayan bireyler elbette ki spordaki yaşananları ‘´toplumsal sorumluluğu olan bir spor adamı,  yönetici, sporcu,  kurum yöneticisi veya taraftar olarak´´  bunlara kulak verip olumlu veya olumsuz yönlerini irdeleyerek tartışarak paylaşarak nasıl bir aksiyon sağlanıyor onu görüp bilmemiz lazım geldiğine inanıyorum.

Spor, birçok insanın sosyal yaşamının büyük bir bölümünü oluşturduğunu biliyorum. Spor ülkemizde olduğu gibi bölgemizde de vazgeçilmeyen olgulardan bir haline gelmiştir spor´´ bir bilimdir´´ , spor´´ bir işletme sanayidir´´ spor ‘´bir kalkınma aracıdır´´  spor´´ Geleceğe dönüm kazanımları ve tasarımları olan bir müessesedir. Sporu önce bilimselleştirip daha sonra yığın sallaştırmamız adına bu olguya sahip çıkmamız lazım.

O yöredeki yerel ve kurum yöneticilerinin görüş, beceri ve davranışları sporu olumlu ya da olumsuz şekilde etkilemektedir. Bunu geçmiş tarihlerde ilimizde yaşadık.

Bu nedenle şehrimizin spordaki başarısını ve heyecanını yansıtan markamız olan Demir Grup Sivas spor, ikinci profesyonel ligde mücadele eden Sivas belediye spor var.

Bununla birlikte Şarkışla belediye sporun BAL liginden çekilmesiyle Sivas Birinci Amatör küme şampiyonu olan Cumhuriyet Üniversitesi Gençlik Spor kulübü Bölgesel Amatör liğne katılmayı hak kazanmış olunca gözler Cumhuriyet Üniversite Yönetimin sessizliğine çevrilince.

Spor kamuoyunda  ‘´CÜSK kulübü BAL ligine katılmayacak mı soruları tabanda karamsarlıklara neden olmuştu. Ben iş adamı olan eski kulüp başkanı Fatih beye sorduğumda kulübü bırakacağını söylemişti´´

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız´ın başkanlığında toplanıp akıllı bir kararla spor kulübü yönetiminde büyük bir yapılanmaya giderek(genel kurulda) spor kamuoyundaki tedirginlikleri de kaldırmış oldu.

Bende bir spor adamı olarak bu gelişmelerden memnun oldum, bunun ötesinde önemli olan bu yörenin çocuklarını bünyesine alıp ileriye dönük kazanımlarını hazırlamaktır her spor yönetiminin amacı.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız´ı Genel Sekreter Hakan Yek Baş´ı Kulüp başkanı Oğuzhan Görler ve ekibini kutlar başarılar dilerim.

Niye kutluyorum bir yığın sporcu ve taban birliklerindeki karamsarlık şu idi´´ Üniversite spor BAL ligine katmayacakmış çekilecekmiş ‘´ soruları halkın gündemini oluşturmuştu.

Bundan önceki Cumhuriyet Üniversite yönetimi bizlerin o kadar çağrılarına rağmen tarihi bir hata ile yatırdığı o kadar parayı da alamayıp bir başka takımın hakkını gasp ederek liğden çekilme kararı almıştı o dönemdeki kulüp yönetiminde de yetki kargaşası bayağı vardı bu da etken olmuştu elbette.

Budan dolayı Cumhuriyet Üniversitesi yönetimini kutluyorum. Diğer önemli gelişmelerden en önemlisi ise tüm spor katmanların da sevilen işi bilen alt yapısı olan sevgili kardeşim İsmet Çayır´ın Genel kaptanlığa futbol şube sorumluluğuna ardından görev aldığı kulüplerde şampiyonluklarla başarı hanesine yıldızlar kazandıran beyefendi kişiliği ile tanınan Antrenör arkadaşım Ahad Kömürlüoğlu´nun Teknik direktör olarak getirildiği

Yine bu yörenin sporuna geçmiş yıllarda olumsuz koşullara rağmen birlikte katkı sunduğumuz Amatör ve profesyonel spora büyük emekleri geçen  Sebahattin Yıldız ve Muhammed Rıza Kurt´un da bu ekibin içinde olması Cumhuriyet Üniversitesi camiasında olduğu gibi spor teşekkülleri açısından da heyecan yarattığını gördüm.

Kulübün başkanı Diş Hekimliğinde Öğretim Üyesi olan sporcu geçmişi, futbol hakemliğinde belli bir seviyeye gelerek başarılı olan yakından tanıdığım Oğuzhan Görler´in başkanlığındaki yönetime bakacak olursak üç yönetici hariç diğerlerinin tamamı Üniversitede görev yapan akademisyenlerden kurulu ayrıca BESYO Okul müdürü spor adamı Mehmet Hoca ve öğrencilerini de buna eklersek Sivas ve yöresine büyük bir başarıyla birlikte sporun içinden gelen eski hakemimiz Oğuzhan Görler ve yönetimiyle bir ivme yakalanacağına inanıyorum.

Cumhuriyet Üniversitesi Genel Sekreteri Hakan Yek Baş hoca´´  spor kulübümüz bünyesinde olan sporcu ve öğrencilerimizin spor tesislerimizden faydalanacaklarını diğer alanlarda olduğu gibi spor alanında birçok branşlarda başarılarının devam edeceğini söylemiş olması da sporcu örgütlenmesi adına önemli bir adımdır.

Ben tekrar Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız´a Genel sekreter Hakan Yekbaş ve arkadaşlarına, Kulüp Başkanı Oğuzhan Görler´e yönetimine aldıkları bu önemli yapılandırma kararlarından dolayı tekrar teşekkür eder başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Görüşmek dileğiyle efendim

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 177
  • Hayır --> 558
  • Karasızım --> 53
  • Fikrim Yok --> 33
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]