Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Olmadı Sivasspor Olmadı”

“Olmadı Sivasspor Olmadı”
İsmail Dursun
İsmail Dursun( [email protected] )
22 Ağustos 2018 - 14:23

İsmail Dursun’un “Olmadı Sivasspor Olmadı” isimli köşe yazısı;

“Olmadı Sivasspor Olmadı”

Merhaba Değerli Dostlar Demir Grup Sivasspor Taraftarlarını Bayram öncesi kötü bir skorla üzmüş oldu.

Ebetteki taraftar dostlarımızla bizde puanla dönmesini isterdik. Trabzon spor geçtiğimiz hafta Başak şehir spor yenilgisinden ders çıkarmış olacak ki Demir Grup Sivasspor karşısında umulanın ötesinde oynadığı futbolla taraftarlarına umut vermiş oldu.

Trabzon spor ilk yarım saate Demir Grup Sivasspor´u Sosa, Onazi, Olcay, Abdulkadir ve Yusuf Yazıcı´yla  sahasından çıkamaz duruma getirdi.

Demir Grup Sivasspor Alanya spor karşısında yapılan varyasyon ve bireysel hatalarla bunun sinyalini veriyordu.

Ben bunu bir önceki köşe yazımda bunlara değinmiştim fakat bu böyle gidecek diye bir şey yok Tamer hoca saygın ve bilgi donanımı birikimi pratiği iyi olan bir Teknik Direktör bunları aşacak birdir.

Hâlbuki Sivasspor beceriksiz kon eyle öyle pozisyonlar yakaladı ki o goller neticelenmiş olsa idi müsabakaya önde başlayan takım olacaktı.

Savunmadaki basit hatalarla Trabzon  bunu avantaja çevirerek  karşılaşmanın seyrini gidişatını iyice terse çevirmiş oldu.

İlk yarıda üst üste yediği gollerin şokunu yaşarken Trabzon spor ise aldığı bu skorun verdiği gevşekliğini gösteriyordu

İlk yarıda akın üstüne akın yapan Trabzon spor ikinci yarıda artık yavaşlamaya başlamıştı. Demir grup Sivasspor ise bundan faydalanarak sahasından çıkmaya başladı.

Temkinli başlayan Sivasspor´daki yıldızlar bu karşılaşma da istenilen ve kendilerinden beklenilen aksiyonu gösteremediler.

Trabzonapor Başakşehirspor karşısındaki hataları yapmayarak onları bu müsabakada yapmadılar. Demir grup Sivasspor bir önceki müsabakadan ders çıkarmamış görünüyordu.

Nedeni basit savunma hatalarıyla sahadan çıkamayan sporcu dostlarımız üst üste yedikleri gollerle ikinci yarıda bunu yavaşlayan Trabzonspor karşısında skoru değişebilirlerdi.

Top çalıp adam eksiltemezseniz, hızlı çıkarak tempo yükselterek sonuca gidilebilirdi ikinci yarı fakat bu yapılamayınca üzücü bir skorla sahadan ayrılmış oluyorsun.

Önümüzdeki Kasım paşa spor karşılaşmasında buradan ders çıkarılarak futbolun da alacağı skorun da taraftarlarına bayram hediyesi vermiş olursunuz bunu yapacağınıza inanıyorum.

Kurban bayramınızı en içten Dileklerimle kutlar sağlık, mutluluk barış ve esenlikler dilerim .Görüşmek dileğiyle efendim.

İsmail Dursun / Bizim Sivas

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]