Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Vali Davut Gül Okul Müdürleri Toplantısına Katıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Davut Gül Okul Müdürleri Toplantısına Katıldı
11 Kişi Okuyor
12 Şubat 2018 - 12:50

Vali Davut Gül, 2017-2018 eğitim öğretim yılı “Okul Müdürleri Toplantısı”na katıldı.

Vali Davut Gül Okul Müdürleri Toplantısına Katıldı

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, ilk yarıyıl değerlendirilerek, ikinci dönemle ilgili öneri ve talepler ele alındı.

Vali Gül, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığının himayelerinde devam eden 2 projeye dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Bunlardan ilki Sıfır Atık Projesi’dir. Bu proje ile öğrencilerimiz çöplerini atarken ayrıştırabilecektir. Bu proje israfın önlenmesi, çöplerin temizlenmesi ve ekonomiye kazandırılması açısından önemli. Bir diğer proje ise okuma yazma seferberliğidir. Alan taraması yaparak okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı tespit edip, kursa tabi tutacağız.

Bu kursta başarılı olanları ödüllendirmek istiyoruz. Kurayla seçeceğimiz 10 kursiyerimizi Umre’ye göndereceğiz. 100 kişiye de istedikleri bir ev eşyasını alacağız. Bu hediyeler bilgisayar, çamaşır makinesi, televizyon ve bulaşık makinesi gibi eşyalar olacak.”

Kadı Burhaneddin Projesi’ne de değinen Gül, tüm okullarda bu meclisin oluşumlarının tamamlanması gerektiğini söyledi.

Okulların güvenliğine de büyük önem verdiklerini aktaran Gül şöyle devam etti:

“İş-Kur aracılığıyla güvenlik görevlisi tahsisi yapıldı ve güvenlik güçlerinin okulları devamlı takip ediyor. Pek çok okulda güvenlik kameraları bulunuyor.

Kent Güvenliği Bilgi Sistemi’ ile entegre çalışma yapıldı, okul çevresindeki şüpheli ya da şüphe uyandıran kişilere anında müdahale ediliyor. Okulların çevresinde metruk binaların bulunmaması gerekiyor. Bu tür yapılar varsa bildirilmesini istiyoruz.”  (AA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 53
  • Hayır Aday Olmamalı --> 192
Gönder
Sonuçlar