Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Yeni Öğretmenevi Binası Belediye Değil Sağlık Müdürlüğü Olsun!

Yeni Öğretmenevi Binası Belediye Değil Sağlık Müdürlüğü Olsun!
18 Ağustos 2020 - 14:32

Sivas’ta yeni yapılan ama şuan ne olacağı belli olmayan Öğretmen Evi binası hakkında tartışmalar devam ediyor. Konu tartışıldıkça ortaya da yeni fikirler atılmaya devam ediyor.

Yeni Öğretmenevi Binası Belediye Değil Sağlık Müdürlüğü Olsun!

Usta gazeteci Kemal Doğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Öğretmenevi olarak yapılan binanın Belediye binası olarak değil Sağlık Müdürlüğü olarak planlanması gerektiğini ifade etti.

Doğan sosyal medya hesabında şu ifadelere yer verdi.

“Sağlık Müdürlüğüne tahsisli olan arsa Milli Eğitime verilerek öğretmenevi yapııldı. Bugün tartışılan konu bu bina Öğretmenevi olmasın Belediye binası olsun. Bunun artıları eksileri , otel konseptinde olan bir binanın Belediye binası için uygun olup olmadığı, gelişmeye uygun bir alanda olmadığı noktaları tartışılır.

Bence şahsi kanaatim uygun değildir. Farklı görüşler olabilir. Öğretmenevi olarak yapılmış olduğu için konunun muhatapları ile görüşülmesi gerekir. Sendikalar aracılığı ile öğretmenlerin görüşlerinin alınması gerekir .

Ne hikmetse herkes konuşuyor sendikalar konuşmuyor. Sayın Hilmi Bilgin başkanım bu tartışmalara hiç girmeyerek , güzel bir proje ile , güzel bir noktada Sultan şehre yakışır bir belediye hizmet binası kazandırması en ıygunu olacaktır.

Ama illada öğretmenevi ihtiyaç değildir, gerek yoktur deniliyorsa personellerine oda veremeyen, yıllar önce binasını Milli Eğitim Müdürlüğüne bırakan, Yıkılan numune hastanesi alanına taşınan, buranın da yıkılması ile yersiz kalan ve 3-4 ayrı binada şuanda hizmet vermeye çalışan SİVAS SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ NE tahsis edilmelidir.

Pandemi sürecinde ne kadar sıkıntıda oldukları , çalışma şartlarının zorluğu düşünüldüğünde ve birde buna binanın yetersizliği eklendiğinde durumun ciddiyeti ve aciliyeti aşikardır.”

Bakalım bu tartışmalar ve öneriler ışığında süreç nasıl işleyecek…

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]