DOLAR 33,0775 % 0.15
EURO 36,1217 % 0.13
STERLIN 42,9692 % 0.11
FRANG 37,0109 % 0.14
ALTIN 2.632,06 % 0,39
BITCOIN 65.658,97 1.668

O peynirin kısır yaptığı ortaya çıktı! Marketlerden apar topar toplanıyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
O peynirin kısır yaptığı ortaya çıktı! Marketlerden apar topar toplanıyor!

Dünya genelinde pek çok yerde satılan bir peynir türünün kısır yaptığı ortaya çıktı. Tüm marketlerden acil olarak toplatılıyor.

O peynirin kısır yaptığı ortaya çıktı! Marketlerden apar topar toplanıyor!

Son zamanlarda, son kullanma tarihi geçmiş, kusurlu veya mikrop bulaşmış birçok ürün geri toplatılıyor. Bu ürünlerin kısırlık gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği belirtildi.

Bu tespitler üzerine, ilgili ürünler hakkında toplama kararı alındı. Villa Gusto firması, üretim sürecinde büyük bir hata yaptıklarını kabul ederek konuyla ilgili özür diledi.

TEK TEK TOPLANIYOR

Öte yandan Villa Gusto markasının 125 gramlık mozzarella peynirlerinde tespit edilen yabancı cisimlerin ardından, firmanın satışa sunulduğu birçok ülkenin yetkili kurumları ivedilikle toplama kararı aldı.

Firma, fatura sormaksızın kendilerine geri verilecek ürünlerin tamamı için para iadesi yapacaklarını da açıkladı. Firmanın tüketicileri ise yaşananlara tepki gösterdi.

TON BALIĞI, MAKARNA VE ÇAY ÜRÜNLERİ DE TOPLATILMIŞTI

Almanya ve Avusturya’da, satılan ton balıklarında cıva tespit edildiği gerekçesiyle ürünler geri çağrılmıştı. Kinder ürünleriyle karşımıza çıkan Salmonella salgını Jif markalı fıstık ezmelerinde de çıkmıştı.

Almanya’da marketlerde satılan bir “Sütlü çay” markasında yasadışı madde tespit edilmiş ve marketlerden toplatılmıştı.

Sivas Haber– Sivas Haberler

YORUM YAP