SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Kurul Kararını Açıkladı! Numune Yıkılmasın ve Güçlendirme Yapılsın!

Kurul Kararını Açıkladı! Numune Yıkılmasın ve Güçlendirme Yapılsın!
Bu haber 04 Mart 2018 - 16:37 'de eklendi

Sivas Memleket Gazetesinden Yüksel Menekşe’nin haberine göre, Eski Numune Hastanesi´nin yıkılıp yıkılmaması konusunda, Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, ‘’ Numune Yıkılmasın ve güçlendirme yapılsın” kararı verdi.

Kurul Kararını Açıkladı! Numune Yıkılmasın ve Güçlendirme Yapılsın!

Eski Numune hastanesi bölgesine yapılacak olan Şehir Parkı kapsamında yıkılması planlanan tescilli hastane binası, Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından masaya yatırıldı. Tartışmalara neden olan yıkım kararı kuruldan onay görmedi. Kurul, 23 Şubat tarihinde yapığı toplantıda yapılması planlanan işlemleri görüştü. Toplantı sonucunda görüş açıklayan kurul, binada yıpranmalar olduğunu, teknik bir ekip ile rapor hazırlanmasını ve binanın güçlendirilmesi hususunda çalışmalar yapılması görüşünü dile getirdi.

Vali Davut Gül bina ile ilgili olarak son yaptığı açıklamada, tarihi bir özelliği olmadığını ve tescilinin kaldırılarak yıkılmasını planladıklarını ifade etmişti. Kurulun kararı sonrası binanın akıbeti hakkında gelişmeler kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Kaynak : Memleket

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER