Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Mor”

“Mor”
Tacettin Kepenek
Tacettin Kepenek( tacettinkepenek@buyuksivas.com )
520
14 Ekim 2018 - 14:24

Tacettin Kepenek’in “Mor” isimli köşe yazısı;

“Mor”

Sayın Cumhurbaşkanımızın damadı, Hazine ve Maliye bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK, Amerikalı MCKİNSEY firması ile danışmanlık sözleşmesi yapmış. Bu anlaşma için birçok kesimden yoğun eleştiriler gelince, Sayın ALBAYRAK “McKinsey´le anlaşmamızı eleştiren, ya cahildir ya haindir” demiş. Ancak, birkaç gün sonra Sayın Cumhurbaşkanı Kızılcahamam da ki parti toplantısında “McKinsey ile çalışmayacağız” deyince, işin rengi mora dönmüş durumda. “MOR ÖTESİ”

IMF´den ilk borç 1957 yılında dönemin başbakanı Adnan MENDERES tarafından alındığı halde, bu olaydan 61 yıl sonra, IMF´den borç aldın diye zılgıtı yiyen rahmetli İsmet İNÖNÜ oldu. “TARİHİ MOR”

CHP lideri Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU, şehit cenazelerine katılıyormuş. Senin ne işin var, camide, cenazede! Biz senin niyetini biliyoruz, milleti kandırma! Bu sözler, maalesef kulaklarımızla duyup şahit olduğumuz yanlış sözlerdir. “MOSMOR”

Bir gece vakti, İyi parti genel başkanı Meral Akşener´in evinin kapısına kalabalık bir grup dayanmış. “Erkeksen çık dışarı, Sayın Bahçeli´ye nasıl dil uzatırsın” mealinde bağırmışlar. O da kapının önüne çıkmış. “Bağırıp durmayın, sizi gönderen kimse, o gelsin. Milletin evlatlarını kapıma göndermesin” demiş. 40-50 kişi bir araya gelerek, bir kadının evi basılabilir mi? Demek ki, basılabilirmiş! Oldu mu? Olmadı. “MORARTI”

Ankara büyükşehir belediye başkanı Mustafa Tuna, zorunlu müstafi başkan Melih Gökçek´in yaklaşık iki milyar lira harcadığı ANKAPARK´ı zor bela, yıllığı 26,4 milyon liraya birilerine kiralamış. (Düz mantıkla 75 yıl sonra kendisini amorti edebilecek bir kazıktan bahsediyoruz). Ankaralılar bu hesapsız kitapsız iş için müstafi başkana atıp tutmaya başlayınca, Melih Gökçek´te demiş ki, “ben seçime girerken, bu projeyi bütün Ankaralılara anlattım, hiç kimse yapma filan demedi, şimdi niye konuşuyorsunuz”. Adam haklı, kendi cebindeki parayla mı çakacaktı kazığı? “ANKARA MOR´U”

Küçük bir çocuk, babasından oyuncak gemi mi, oyuncak uçak mı, pantolon mu, bilmem bir şey istemiş. İddia o ki, adam parası olmadığı için, çocuğunun istediği şeyi alamamış. Baba, içinde bulunduğu bu durumu onuruna yediremeyip, kendi canına kıymış. Merhameti, vicdanı olanlara çok şey ifade eder… “DERİN MOR”

Birde “SİVAS MOR´U” var. Haftaya inşallah…

MOR çok anlamlı bir renktir… Elbette anlayana…

Tacettin Kepenek / Sivas Postası

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın Çalışmalarını Beğeniyor musunuz?

Sivas Valisi Salih Ayhan'ın Çalışmalarını Beğeniyor musunuz?

  • Evet --> 109
  • Hayır --> 78
  • Fikrim Yok --> 39
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58