DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.125.870 3.103

Halil İbrahim Temiz’e Milli Eğitim de kıyak mı geçildi?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Halil İbrahim Temiz’e Milli Eğitim de kıyak mı geçildi?

Sivas Eğitim Bir Sen Başkanı Halil İbrahim Temiz’in küçük kardeşi Ekrem Temiz, Hafik Atatürk Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapması gerekirken, Sivas merkezde evine yürüme mesafesindeki İmam Hatip Ortaokuluna görevlendirildiği iddialarına Temiz’den cevap geldi.

Halil İbrahim Temiz’e Milli Eğitim de kıyak mı geçildi?

Daha öncede oğlunu Cumhuriyet Üniversitesine öğretim görevlisi, kız kardeşini ise Sivas öğretmen evine aşçı olarak aldırdığı ifade edilen Temiz bu hususlarda herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Temiz kardeşiyle ilgili duruma “Bu tamamen bel altı vurma hareketi. Sendika muhaliflerinin üslubu…” derken “Aynı ilçeden ve başka ilçelerden de proje okullara görevlendirilen başka öğretmenlerde var. Ekrem Temiz gecen senede uluslararası İHL’de görevlendirildi. Normalde bu sene kadrosu ile geçecekti. Tekrar görevlendirildi. Derslerin bos geçmesi söz konusu değil. Sivasta hiç bir okulda boş geçen ders yok. Ekrem Temiz in evi Mevlana mahallesinde Okul kılavuzda, nasıl yürüme mesafesi. Yapılan tamamen rutin bir olay. Bu tamamen bel altı vurma hareketi. Sendika muhaliflerinin üslubu…” ifadelerine yer verdi.

GELMEK NASIL MÜMKÜN OLABİLİYOR?

Proje okulu bir öğretmeni isterse ve ilçenin kaymakamı da muvafakat verirse benzer şekilde görevlendirmeler yapılabiliyor.

Emre Gençleşen / Büyük Sivas Haber

 


YORUM YAP