SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

MHP Sivas il Başkanlığı’ndan Rektör ve Üniversite Hakkında Açıklama

MHP Sivas il Başkanlığı’ndan Rektör ve Üniversite Hakkında Açıklama
Bu haber 08 Şubat 2018 - 14:44 'de eklendi

Geçtiğimiz günlerde Beyaz Tv‘de yayınlanan Dinamit Programında Milliyetçi Hareket Partisi e. Milletvekili Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız hakkında çok sert eleştirilerde bulunmuştu.

Enginyurt, bürokraside hala kripto FETÖ´cülerin bulunduğunu iddia ederek, CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ın da onlardan biri olduğunu, ülkücü ve Türk milliyetçisi gençlerle acımasızca uğraştığını ifade etmişti.

Türkiye´de AK Parti ve MHP´nin bir ittifak kurduğundan bahseden Ordu eski Milletvekili Enginyurt, “Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin Rektörü, Türk Milliyetçi ve ülkücü düşmanlığı yaparak öğretim görevlilerinden öğrencilerine kadar vahşet uyguluyor demişti ve AK Parti, MHP ittifakına zarar verenler var.” diyerek eklemişti.

MHP Sivas il Başkanlığı’ndan Rektör ve Üniversite Hakkında Açıklama

MHP Sivas İl Başkanı Özkan Turan Navruz, Merkez İlçe Başkanı Metin Topçu ve Ülkü Ocakları Sivas İl Başkanı Rıfat Kalkan imzalı bir açıklama geldi!

Açıklama da,  “Rektör Bey’in ülkücülere karşı olumsuz tavır ve davranışlarda bulunduğu şeklindeki haber ve konuşmalar gerçeği yansıtmamaktadır.

Sivas’taki ülkücü hareketin kurumsal yapılarına bu konuyla alakalı herhangi bir şahıs tarafından iletilmiş bir tavır ve hareket bulunmamaktadır. Sivas teşkilatları olarak şehrimizi ve bizlere gönül veren gönüldaşlarımızı yakından takip ettiğimiz kamuoyunun malumudur.

Şehrimiz Üniversitesi ve Rektör Bey hakkındaki yapılan açıklamalar partimiz ve teşkilatlarımızı bağlamamaktadır. Kişilerin kendi şahsi düşünce ve yorumlarıdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur” denildi.


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA