SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Çocuklara Matematiği Sevdiren Kitabın Tanıtımı Yapıldı

Çocuklara Matematiği Sevdiren Kitabın Tanıtımı Yapıldı
Bu haber 08 Haziran 2018 - 14:06 'de eklendi

Sivas’ta öğrenciler tarafından hazırlanan ve çocuklara matematiği sevdiren kitap olarak değerlendirilen kitabın tanıtımı yapıldı.

Çocuklara Matematiği Sevdiren Kitabın Tanıtımı Yapıldı

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Seyrantepe İMKB Ortaokulu Müdürü Yasemin Köseoğlu ve beraberindeki öğrenciler Sivas Valisi Davut Gül’ü ziyaret etti.

Okul olarak çıkardıkları ‘Cebirik’ adlı hikaye kitabını Gül’e tanıtan Köseoğlu, kitabın içeriğini 6. sınıf öğrencilerinin hazırladığını ve matematik hikayeleri ile resimlerin de bulunduğunu ifade etti. Kitabın Türkiye’de ilk olduğuna inandığını aktaran Köseoğlu, bu yayının çocuklara matematiği sevdirme ve yazılı anlatımı geliştirme adına yardımcı olacağını vurguladı.

Vali Davut Gül ise yapılan bu başarılı çalışmadan dolayı öğretmenleri ve öğrencileri tebrik etti. Bu yıl Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri kapsamında 24 kitabın öğrencilerin öğretmenlerinin uhdesinde hazırlanarak basıldığını belirten Gül, “Bunların içerisinde sizin hazırladığınız kitap, konu itibarıyla diğerlerinden çok farklı. Kitabı inceleyeceğiz ve hikayeleri okuyacağız. İnanıyorum ki çocuklarımız için hem matematiği sevmeleri anlamında hem de yazarlık yeteneklerinin ortaya çıkması anlamında ayrı bir tecrübe oluyor. Güzel bir çalışma ortaya koymuşsunuz. Tüm öğrencilerimizi ve emek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Gül, Seyrantepe İMKB Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerine karnelerini takdim etti. (AA)

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER