DOLAR 31,1373 % 0.1
EURO 33,7969 % -0.02
STERLIN 39,5017 % 0.03
FRANG 35,4034 % 0.16
ALTIN 2.036,34 % 0,21
BITCOIN 1.761.166 8.721

Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusu yaptı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusu yaptı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mart ayında yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olmak için CHP Ankara İl Binası’nda başvuruda bulundu.

Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusu yaptı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçimde bir kez daha aday olmak için başvuru yaptı.

Yavaş, “Ankara’yı bize emanet edilen şekilde dünya başkentleriyle yarışır bir kent haline getirmeye devam ediyoruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum, kendimi de Ankara halkına emanet ediyorum” dedi.

CHP Ankara İl Başkanlığı’nda gerçekleşen başvuruda konuşan Yavaş, şunları söyledi:

“Türkiyemizin gururu başkentimizi gerçek hürriyetine kavuşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçimden önce verdiğimiz sözün en büyüğü Ankara halkına israf etmeden, şeffaf, katılımcı ve paylaşımcı bir yönetim getireceğimize, bir zihniyet değişikliği yapacağımızı ve tarafsız bir şekilde Ankara halkına hizmet edeceğimizin sözünü vermiştik. En büyük projemiz aç ve açıkta kimseyi bırakmamak ve Ankara’dan kazandığımızı yine Ankara halkı için harcamak ve Ankara halkını bütün yönleriyle zengin etmek diye söz vermiştik. Yakında seçimden önce sunduğumuz 100 projeden kaç tanesini gerçekleştirip, kaç tanesini gerçekleştiremediğimizin sunumunu yapacağımız büyük bir toplantı yapıp Ankara halkına söz verdiğimiz gibi hesap vereceğiz.

Türkiye’ye örnek olacak, şimdiye kadar hiç uygulanmamış, belediyecilikte devrim yaptığımız bir çok uygulama var. Bunları da kamuoyu ile paylaşacağız. Örnek alındık, dünya çapında ödüller de aldık. Biz, ABB’nin adil bir şekilde, tarafsız, israf etmeden ve dürüst bir şekilde yönetileceğini bütün dünyaya göstermek istedik ve çok şükür bugüne kadar bunu başardık. Aynı yolda devam edeceğiz.

Ankara halkına şunun müjdesini verebilirim. Ankara’da mevcut belediyemizin üstüne çok daha fazla belediye katmak suretiyle ve belediye meclisinin çoğunluğunu sağlamak üzere şimdiye kadar topal ördek olarak adlandırıldık ama hiçbir zaman şikayet etmedik, hizmet etmekten de geri almadık. İnşallah, Meclis’te çok sayıda belediye başkanımız ve üyelerimizle birlikte, Cumhuriyet’in başkenti ve dünya başkentleriyle yarışır bir Ankara yapmaya devam edeceğiz. Kendimi Ankara halkına emanet ediyorum.” (Haber Merkezi)

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP