DOLAR 32,7769 % 1.52
EURO 35,0718 % 0.44
STERLIN 41,6424 % 0.79
FRANG 36,7927 % 1.86
ALTIN 2.456,21 % 2,73
BITCOIN 65.504,01 -1.881

Makedonya Cumhurbaşkanından Sivas’a Teşekkür Mektubu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Makedonya Cumhurbaşkanından Sivas’a Teşekkür Mektubu

Cumhuriyet Üniversitesi tarafından düzenlenen Fahri Doktora unvanını almak için geçtiğimiz günlerde Sivas´a gelen Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov, misafirperver yaklaşımdan dolayı Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´a teşekkür mektubu gönderdi.

Makedonya Cumhurbaşkanından Sivas’a Teşekkür Mektubu

Geçtiğimiz günlerde Fahri Doktora unvanı için Cumhuriyet Üniversitesine gelen Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´a, kendisine gösterilen ilgi ve misafirperverlikten dolayı duygularını ifade eden bir mektup yazdı.

Sivas´ta ve üniversite de çeşitli etkinliklerle ülkemizin misafirperver yaklaşımını ve köklü devlet geleneğinin bir göstergesi olarak güzel şekilde ağırlanmaktan dolayı mutluluğunu ifade eden Makedonya Cumhurbaşkanı Ekselansları Gjorge Ivanov, CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´a yolladığı mektubunda, “Ülkeme dönüşümde, şahsıma ve heyetime göstermiş olduğunuz sıcak ve samimi karşılama ile misafirperverliğinize içten şükranlarımı sunmak isterim. Aynı zamanda bana Fahri Doktora unvanı vermekle onurlandırdığınız için teşekkürlerimi ifade etmeme lütfen izin verin. Misafirliğim kısa sürdü ancak Üniversiteniz bende çok derin ve olumlu izlenimler bıraktı. Eminim ki bu ziyaret, ortaklaşa projelerle Cumhuriyet Üniversitesi ile Makedonya Cumhuriyeti´nin Yüksek Öğrenim Kurumları arasında akademik iş birliğini derinleştirmenin yollarının açılmasına vesile olacaktır. “ dedi.

Mektubunun devamında Üniversitenin Makedonya´da bulunan çeşitli üniversitelerle iş birliği yapmasını arzu ettiğini ve üniversite yönetimini ülkesine davet ettiğini ifade eden Ekselansları İvanov, “Makedonya Cumhuriyeti´nin çeşitli üniversitelerinden öğrenci ve hocaların Cumhuriyet Üniversitesindeki kampüsün canlı ve ilham kaynağı havasını birebir hissedeceklerini umarım. Son olarak, bir kez daha şükranlarımı arz edip, Makedonya Cumhuriyeti´ni ziyaret etmeniz için davetimi yinelememe ve en derin saygılarımı sunmama lütfen izin veriniz.” dedi.

Makedonya Cumhurbaşkanı Ekselansları Gjorge İvanon´un mektubundan dolayı hem şehrimiz hem üniversite adına mutluluğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “ Uluslararası ilişkiler alanında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Makedonya Cumhurbaşkanı Ekselansları Gjorge İvanon´u Fahri Doktora Unvanı verilmesi sebebiyle Üniversitemizde ve şehrimizde ağırlamıştık. Bu ağırlama esnasında Sultanşehir Sivas´ın köklü tarihi ve kültürü ile yoğurulmuş misafirperver yaklaşımından memnun olan sayın Cumhurbaşkanından bir teşekkür mektubu aldık. Üniversitemiz ve şehrimiz adına onure olduğumuz mektubunda bizleri de ülkesinde misafir etmek istediğini belirten Cumhurbaşkanına teşekkür ederim. İnşallah biz de hem Cumhurbaşkanının davetine icabet etmek hem de Makedonya´daki üniversitelerle iş birliğimizi artırarak bilimsel alanda karşılıklı alışveriş yapmak üzere önümüzdeki süreçte Makedonya ziyaretinde bulunmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. (İrade)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.