DOLAR 31,0797 % 0.29
EURO 33,6716 % 0.07
STERLIN 39,4319 % 0.17
FRANG 35,2737 % 0.17
ALTIN 2.026,18 % 0,46
BITCOIN 1.605.423 -0.631

Sivas’ta Lütfi Abay Ortaokulu İnşaatı Tamamlandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ta Lütfi Abay Ortaokulu İnşaatı Tamamlandı

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, inşaat çalışmaları tamamlanan Lütfi Abay Ortaokulu binasında, incelemelerde bulundu.

Lütfi Abay Ortaokulu İnşaatı Tamamlandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Altınsoy, Kılavuz Mahallesi’ndeki inşası tamamlanan okulu gezdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Altınsoy, okulun inşaat çalışmalarının tamamlandığını ve geçici kabulünün yapılacağını belirtti.

Okulun, bu ay içerisinde eğitim öğretime açılmasının planlandığını aktaran Altınsoy, “İlimizdeki eğitim yatırımlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor ve tamamlanan okullarımızı hizmete alıyoruz. Bu kapsamda Selçuk Ortaokulu ve Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulumuzdaki çalışmalar tamamlandı. Lütfi Abay Ortaokulumuzun iç tefrişatına yönelik çalışmalar ise devam ediyor. Okulumuzu bu ayın içerisinde eğitim öğretime açmayı hedefliyoruz. Bu çalışmalar tamamlandığında hem Lütfi Abay İlkokulumuz hem de Lütfi Abay Ortaokulumuzda tekli eğitime geçmiş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Altınsoy’a incelemede, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ayhan Bülbül, şube müdürü Mehmet Başcil ve Okul Müdürü Yunus Erdin eşlik etti.(AA)

Sivas Haberleri


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.