Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Kültür ve Sanat Yarışması Başvuruları Başladı

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kültür ve Sanat Yarışması Başvuruları Başladı
Avatar
İsmail Toraman( nonick@hotmail.com.tr )
298
12 Ocak 2019 - 14:22

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Kültür ve Sanat yarışmaları kapsamında dört ayrı kategoride gençler arası Bilgi, Türk Müziği, Şiir Okuma ve Tiyatro yarışmalarının başvuruları başladı.

Kültür ve Sanat Yarışması Başvuruları Başladı

4 KATEGORİDE YAPILIYOR
Milli duygularımızın ve kültürümüzün yaşatılması, gençlerin arasında yaygınlaşmasının sağlanması, benimsenmesi ve gençlerin serbest zamanlarının değerlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Kültür ve Sanat yarışmaları kapsamında dört ayrı kategoride gençler arası Bilgi, Türk Müziği, Şiir Okuma ve Tiyatro yarışmaları düzenlenmekte.

TÜRKİYE FİNALİ OLACAK
Farabi Gençlik Merkezi Gençlik Lideri İsmail TORAMAN’ın yapmış olduğu açıklamada “Bakanlığımızca düzenlenen Gençler arası düzenlenen Kültür ve Sanat yarışmaları farklı kategorilerde gençlerimizin her yıl yoğun katılımı ile gerçekleşmektedir. Bu yıl da Bilgi, Türk Müziği, Şiir Okuma ve Tiyatro yarışmalarımız Gençlik Merkezlerimizce organize edilecektir. 14-29 yaş aralığında yarışmaya başvuran gençler ve gruplar arasında Sivas’ta il finali düzenlenecektir. Alanında uzman jürilerimiz tarafından il birincileri belirlendikten sonra Bakanlığımızın belirleyeceği tarih ve zamanda bölge finali yapılacak ardından Türkiye finali yarışması düzenlenecektir” ifadelerini kullandı.

YURT DIŞI GEZİSİ
Toraman, “İl birincisi olan gençler ve gruplar İl Müdürlüğümüzün belirleyeceği ödüller verilirken, Türkiye finalinde başarılı olan gençlerimiz Kültür Sanat ödülü olarak yurt dışı gezisiyle ödüllendirilecektir. Ayrıntılı bilgi almak ve başvurmak isteyen tüm gençlerimizi Gençlik Merkezlerimize bekleriz ’’ dedi.

SİVAS FARABİ GENÇLİK MERKEZİ
Telefon:(346) 226 1327

SİVAS GENÇLİK MERKEZİ
Telefon:(346) 225 6986

SİVAS SUŞEHRİ GENÇLİK MERKEZİ
Telefon:(346) 311 5609

Büyük Sivas Haber

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 339
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 252
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 5
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58