Selahattin Elbay’in “Yürekten  Kutluyorum..” İsimli Köşe YazısıBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

28 Mayıs 2022 - 16:23

Yürekten  Kutluyorum..

Yürekten  Kutluyorum..
Son Güncelleme :

26 Temmuz 2018 - 17:34

Selahattin Elbay’in “Yürekten  Kutluyorum..” İsimli Köşe Yazısı

Mesut Özil´in Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrasında, eleştiriler üzerine Almanya Milli Takımı´nı bırakma kararını bende yürekten destekliyorum.

Mesut Özil´in anne ve babası aslen Zonguldak´ın Devrek ilçesinin Hışıroğlu köyünden olup, 1970´li yıllarda Almanya´ya yerleşmişler. Oğulları Mesut 15-Ekim-1988 yılında Almanya´da dünyaya  gelmiş. Almanya asıllı Türk kökenli Mesut futbolla çok genç yaşlarda tanışmış. Almanya´nın değişik liglerinde başarıyla top koşturan Mesut 2009 yılında başarılarını taçlandırarak Alman Milli Takımı´na seçilmiştir.

2014 yılında FİFA Dünya Kupası´nı kazanan Almanya´nın bu önemli başarısında en büyük pay sahibi olmuştur. Almanya´da 5 defa yılın futbolcusu seçilen ve Türkiye´de her kesim tarafından sevilen bu kardeşimizin son günlerde kendisine ve kökenine karşı yapılanlara karşı sergilediği tutum, tüm Türkiye´de ve de Dünyada takdirle karşılanmaktadır.

Milliyetçiliğin ilkesi, Milletini ve kökünü sevmeyi ve bunları her şeyden üstün tutmayı öngören bir ilkedir. Milletini ve kökünü içtenlikle sevmek, çağdaş bir toplum olarak yüceltmek ve onun uğruna her türlü fedakârlığı yapmaktır. Atatürk milliyetçiliğinin temeli ve en önemli vurgusu, bilhassa ırkçılığa karşı olmasıdır. Aynı zamanda milliyetçilik: birleştirici, bütünleştirici ve kaynaştırıcı bir özelliktir.

Diyeceğim odur ki; Mesut Özil´in bu muhteşem davranışı her kesime önemli bir mesaj olur. Kendi öz değerlerimize ve kökenimize gerekli değerleri vermemize vesile olur. Ülkemizde spor ve özellikle de futbol kulüplerimizce yapılan transferlerde yabancılara ödenen büyük meblağlar, kulüplerimizi borç batağının içine sürüklemeye devam ediyor.  Artık kendi özümüze ve değerlerimize dönmenin vakti çoktan geldi de geçmektedir.

Almanya Milli Takımı´nı bıraktığını açıklayan Mesut kardeşimizin ileriki zamanda Türk Milli Takımı´mızın şerefli formasını giymesini canı gönülden arzu eder, kendisini bu asil davranışından dolayı bir kez daha tebrik ederken, bu güzelliğin tüm her kesime örnek olmasını temenni ederek noktalıyorum.

Köşe Yazısı

REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.