Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Vali Salih Ayhan Kırsal Alt Yapı Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Vali Salih Ayhan Kırsal Alt Yapı Çalışmalarını Yerinde İnceledi
Fatmanur Akkişi
Fatmanur Akkişi( [email protected] )
20 Ağustos 2020 - 13:34

Vali Salih Ayhan, Sivas İl Özel İdaresi tarafından yürütülmekte olan kırsal alt yapı çalışmaları yerinde inceleyerek, devam eden çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Vali Salih Ayhan Kırsal Alt Yapı Çalışmalarını Yerinde İnceledi

İnceleme gezisine Vali Salih Ayhan’ın yanı sıra,  Genel Sekreteri Cengiz Nayman, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Caner, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü İsmail Taştan, Tarımsal Hizmetler Müdürü Adnan Tuç, KHGB Genel Sekreteri İbrahim Turan ve ilgili teknik personeller katıldı.

Vali Salih Ayhan, ilk olarak merkeze bağlı Ebuhan köyünü ziyaret etti. Genel Sekreteri Cengiz Nayman ile beraber köydeki kanalizasyon ve menfez çalışmasını inceleyen Vali Ayhan, çalışmaların kısa sürede bitirilmesi talimatını verdi.

Daha sonra Kabasakal köyüne geçen Vali Salih Ayhan, köyde yapımı devam eden kanalizasyon ve tarımsal sulama çalışmalarını yerinde inceledi. Kırsalda yaşamın uygun standartlara ulaştırılmasının önemli olduğunu söyleyen Vali Ayhan, “Devletimiz vatandaşının her zaman yanında” dedi.

Ardından merkeze bağlı Şabanköy ile Karamehmet köyü arasındaki yol çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, yol çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyleyerek, mümkün olduğunca her köy yolunu aynı standartlara getirmek için çaba sarfeden İl Özel İdare ekiplerini kutladı.

Son olarak, Kangal Köpeği Üretim, Eğitim ve Koruma Merkezi ile Sivas Nuri Demirağ Havaalanı arasında yeni açılan yolda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, Genel Sekreteri Cengiz Nayman’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapılan yolda devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Vali Ayhan, “Sivas’ın çok önemli bir değeri olan, turizm ve şehrin tanıtımı açısından ise potansiyeli olan Kangal köpeğimizi kolay ulaşılır kılmak, tanıtmak ve ırkı koruyarak geleceğe taşımak istiyoruz. Bu sebeple, merkezin standartlarını çok yükseltiyoruz. Havaalanı arasına açtığımız bu yolla da burası bir uğrak yeri olacak, çocuklarımızla ve misafirlerimizle vakit geçireceğimiz bir yaşam alanı olacak dedi. Yolumuz ile birlikte önümüzdeki bahârda burası çok güzel bir şekilde hayvan severleri karşılayacak.” dedi.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]