DOLAR 32,2348 % 0.17
EURO 35,0579 % 0.17
STERLIN 41,0205 % 0.21
FRANG 35,4344 % 0.24
ALTIN 2.503,39 % -0,28
BITCOIN 71.079,99 6.586

Erasmus öğrencisi karantina sürecini anlattı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Erasmus öğrencisi karantina sürecini anlattı

İrlanda´nın Dublin kentinden koronavirüs tedbirleri kapsamında 23 Mart Pazartesi günü uçakla Sivas´a getirilen Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı Kızılırmak Yurdu´nda karantina süreci devam eden Erasmus öğrencisi Çağla Kayasaroğlu karantina sürecini anlattı.

Sivas’a gelen Erasmus öğrencisi Çağla Kayasaroğlu karantina sürecini anlattı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Dublin´den Sivas´a getirilen ve karantina sürecini Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı Kızılırmak Yurdu´nda geçiren Erasmus öğrencisi Çağla Kayasaroğlu karantina sürecini anlattı. Sivas´tan övgüyle bahseden üniversite öğrencisi, “Dünyada bir ilk Dublin´den Sivas´a direkt uçuşla geldik. Sivas Kızılırmak KYK´dayız. Burada çok mutluyum. Sanki karantina da değil de oteldeymişim gibi 5 yıldızlı bir otelde böyle bir hizmet yoktur. Çalışanlar çok iyi çok güler yüzlü doktorlar da öyle her gün psikolojik destek olarak aranıyoruz. Bir eksiğimizin olup olmadığını soruyorlar. Buraya girdiğimizde odaların kapısını açtık. Ben şok oldum. Nasıl böyle bir şey olabilir. Herkese özel terlik, çorap, antibakteriyel jel, havlu peçete, tuvalet kağıdı, havlu bunların hepsi hazırdı. Sonra bu imkanlar artmaya başladı. 2-3 gün önce pilates seti dağıtıldı herkese kitap dağıtıldı burada zamanımızı güzel geçirmek için günde üç öğün yemek yiyoruz. Kapımıza bırakılıyor. Yani müthiş her şey çok güzel iyi ki ülkemize dönebilirdik. İyi ki bunu tercih edip dönmüşüm şuanda İrlanda´da kalan ve dönmeyen bir kaç arkadaşımız pişman” dedi.

ÇOK İYİ İLGİLENİYORLAR

Kayasaroğlu, “Buraya dönmek en mantıklısıydı. Koşullarımız çok iyi bir haftamız kaldı. Sıkıntı çıkmazsa evimize döneceğiz inşallah şuanda sağlık durumunda bir sıkıntı yok. Birçok arkadaşım merak edip soruyor. Nasıl geçiyor, süreç nasıl ilgileniyorlar mı? Gerçekten çok iyi ilgileniyorlar. Biz bu kadarını tahmin etmemiştik. Birçoğumuz orada evsiz kaldı. Sokakta kaldı. Kirasını ödeyemedi. İşsiz kaldı. Biz her şeye razıydık. Buraya gelirken ama bu kadarını beklemiyorduk. Sivas Valisine ve devlet büyüklerine çok teşekkür ederiz. 305 kişi geldik biz buraya gerek uçakta önlemlerimizi aldık. Maskelerimiz,eldivenlerimizi taktık. Günde üç kere ateşlerimiz kontrol ediliyor. Sürekli sağlık kontrolleri yapılıyor. Asla bir ihmalkârlık söz konusu değil. Bu konuda içimiz çok rahat ”diye konuştu. (Hakikat/Uğur Yiğit)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.