DOLAR 31,1191 % 0.25
EURO 33,7916 % 0.49
STERLIN 39,4992 % 0.3
FRANG 35,3305 % 0.27
ALTIN 2.030,38 % -0,11
BITCOIN 1.700.999 4.469

Karakurt işaret edecek delegeler usulen seçecek? Aylık 50 bin lirayı kimler alacak?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Karakurt işaret edecek delegeler usulen seçecek? Aylık 50 bin lirayı kimler alacak?

Sivas Demiryol İş Sendikası Başkanlığı seçimi yaklaşıyor. Ocak 2023’te gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimi öncesinde heyecan dorukta.

Karakurt işaret edecek delegeler usulen seçecek? Aylık 50 bin lirayı kimler alacak?

Sivas’ta sendika da şuan delegeler belirlenmiş durumdayken, yukarıdan işaret edilecek olan ismi ise delegeler usulen seçecek.

Mevcut Başkan Murat Kütük’ün tekrar aday olmak ve seçilmek istediği bilinirken Murat Kütük ile birlikte yıllardır Demiryol İş Sendikasında yöneticilik yapan Şube Sekreteri Ahmet Çakmak ve Mali Sekreter Kemal Uzman’da yerlerini korumak için gerekli çalışmaları tüm hızla ve gizlilikle yürütüyor.

Bu isimler yıllardır sendikada işçiler tarafından sevilip sayılıyor.

Kütük, Çakmak ve Uzman kurumlarından emekli olduktan sonra aldıkları emekli maaşının yanı sıra ayrıca sendikadan da profesyonel yönetici maaşı alıyor.

Emekli maaşı ile birlikte profesyonel yönetici maaşı tutarının ise yaklaşık 50 bin TL olduğu iddia ediliyor

Kemal Uzman’ın sağlık problemlerinden dolayı devam edip etmeyeceği şuan tartışma konusu olurken, Ahmet Çakmak’ın sendikada kendisini AK Parti’nin en önemli temsilcisi olarak görmesi ise tartışmalara sebebiyet veriyor.

Kurumdaki AK Partili bir çok isim ise AK Parti’nin en önemli ismini başka biri olarak dillendirse de Çakmak bu hususta adeta hiç oralı bile olmuyor.

Demiryol İş Sendikası Genel Mali Sekreteri hemşehrimiz Sivaslı Zeki Karakurt‘un Sivas’taki belirlenecek olan adayda yüzde yüz etkili olduğu bilinirken, Karakurt şuan diğer illerin delege seçimleri ile meşgul olduğundan henüz Sivas’a gelip kararının ne olduğunu da açıklamadı.

Mevcut Başkan Murat Kütük ise sık sık Ankara’ya ziyaretlerde bulunuyor.

SENDİKA DA DEĞİŞİME AYAK UYDURACAK MI?

Sivas’ta bu yıl yapılan bir çok STK seçiminde üyeler tarafından mevcut başkanlar seçilemedi ve gelişim için değişim parolası hakim oldu.

Sivas Demiryol İş Sendikası’nda ise şuan Kütük dışında herhangi bir Başkan adayı bulunmazken tüm gözler önümüzdeki günlerde Sivas’a gelecek ve Başkan adayını belirleyip delegelerin oylarına sunacak olan Zeki Karakurt’ta..

Türk İş ve Demiryol İş Sendikası Genel Başkanı Ergun Atalay‘ın Sivas’ı Zeki Karakurt’a emanet etmesi sonrasında Sivas’ta başkanı delegeler değil Karakurt seçecek.

Karakurt Sivas’taki değişim rüzgarına sendikayı dahil edecek mi etmeyecek mi bunuda zaman gösterecek..

Ayrıca Karakurt’un önceki seçimde bu dönem için bir isme de hazırlan yeni dönemde başkan sensin diye söz verdiği de konuşulan iddialar arasında..

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP