SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“KANSERDEN DEĞİL GEÇ KALMAKTAN KORKUN”

“KANSERDEN DEĞİL GEÇ KALMAKTAN KORKUN”
Bu haber 22 Ekim 2016 - 15:42 'de eklendi

Medicana Sivas Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ayhan Koyuncu, kadınlara meme kanserinin belirtileri, sebepleri ve tedavi yöntemleri hakkında seminer verdi.

Kansere karşı erken teşhisin önemine dikkat çeken Koyuncu, ‘Kanserden değil geç kalmaktan korkun’ dedi.

“Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak bilinen Ekim ayı boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyen Medicana Sivas Hastanesi, dün kadınlara yönelik seminer düzenledi.

Hastaneye tedavi için gelen 40 yaş üstü kadınlara mamografi çekimlerini ücretsiz hale getiren hastane yönetimi, Meme Kanseri Farkındalık ayı kapsamında düzenlediği etkinlikte kanserin belirtileri, sebepleri, muayene ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Medicana Sivas Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ayhan Koyuncu tarafından verilen seminere, Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği üyeleri katıldı.

Meme kanserinin her 8 kadından 1’iinde görüldüğünü vurgulayan Prof. Dr. Koyuncu, Kadınlarda en sık görülen kanser tipi olan meme kanseri hastalığında, son 20 yılda teşhis ve tedavi anlamında büyük ilerlemeler kaydedildiğini söyledi.

Meme kanserinin erken teşhisinin tedavi başarısını etkilediğine ve bu sebeple kontrollerin ihmal edilmemesi gerektiğine de dikkat çeken Koyuncu, “Risk faktörü taşıyan kişileri kişisel ve doktor kontrollerini ihmal etmemelerini tavsiye ediyoruz. Meme kanserinin şikayetler başlamadan tespit edilmesi durumunda kolaylıkla tedavi edilebilir. Kanserden değil geç kalmaktan korkmalıyız. Bu nedenle erken teşhis hayat kurtarır” diye konuştu.

Programa katılan Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği’nin kadın üyeleri ise Prof. Dr. Ayhan Koyuncu’ya verdiği bilgilerden dolayı teşekkürlerini sundu.

Seminer soru ve cevap kısmının ardından çeşitli ikramlarla son buldu.

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER