Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Öğrenciler Tansiyon Ölçüp Kan Testi Yaptı

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğrenciler Tansiyon Ölçüp Kan Testi Yaptı
172
15 Nisan 2019 - 15:28

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde öğrenciler açılan stantta tansiyon ölçerek, kan testi yaptı.

Öğrenciler Tansiyon Ölçüp Kan Testi Yaptı

Şarkışla Lokman Hekim Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinesinde ilçe merkezinde stant açıldı. Geleceğin sağlıkçı adayları stantta vatandaşların tansiyonunu ölçüp, kan testi yaptı ve bilgi broşürü dağıttı.

Şarkışla Lokman Hekim Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Sipahi, “Sağlıklı Bir Yaşam” adı altında stant açtıklarını ve gelen vatandaşların boy, kilo, tansiyon ve şeker ölçümlerini yaptıklarını söyledi. Amaçlarının sağlıklı yaşam için farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Sipahi, “Etkinliğimiz yoğun ilgi gördü. Vatandaşlarımız da endişe duymadan okulumuz öğrencilerine sağlık konusunda gerekli testleri yaptırdılar.” dedi.

İlçe Sağlık Müdürü Halil Atalay ise vatandaşların sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirilmesi için etkinliğin önemli olduğunu belirtti. Etkinliğe destek veren öğrencilere teşekkür eden Atalay, şunları kaydetti:

“Sağlıklı beslenme, kanser taraması ve diğer konular olmak üzere vatandaşlarımızı bilinçlendirerek onları hem bilgilendiriyor hem de sağlık kurumlarına yönlendiriyoruz. Buradaki standımızda gerek öğrencilerimiz gerekse sağlık çalışanlarımız Şarkışla Devlet Hastanemizde kanser taramasının yapıldığını anlatıyor. Özellikle bayanların meme kanseri konusunda yeteri kadar bilgili olmadıklarını gördük. Böylece bayanları gerekli testleri yaptırmaları için hastanemize yönlendirerek mamografi çektirmelerini sağlıyoruz.”

Şarkışla Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen, Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Kalkan ve Saffet Uzun da standı gezerek test yaptırdı. (AA)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 339
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 252
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 5
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58