hava Parçalı Bulutlu
DOLAR 19,1873 % % 0.09
EURO 20,9046 % % -0.19
GRAM ALTIN 1.222,35 % % 0,13
ÇEYREK A. 1.998,54 % % 0,13
BITCOIN 28.468,25 % -0.321
SON DAKİKA

Google News

“Sivas’ta AVM’nin Sinema Salonu Tuvaletinde Kadınların Görüntülerini Çektim”

Son Güncelleme :

29 Nisan 2022 - 16:48

“Sivas’ta AVM’nin Sinema Salonu Tuvaletinde Kadınların Görüntülerini Çektim”


Sivas’ta AVM’de Sivaslı F.Ü. (29) kadınlar tuvaletine gizlice girerek 2 buçuk saat içerde kaldı kabinin altından kadınların müstehcen videolarını çekerken yakalandı.

“Sivas’ta AVM’nin Sinema Salonu Tuvaletinde Kadınların Görüntülerini Çektim”

Haber / Selim Çetinkaya

Olay eski adıyla PrimeMall yeni adıyla İVAPARK Sivas AVM’de yer alan sinema salonunun kadınlar tuvaletinde gerçekleşti. “Telefonumda başkalarına ait kendi çektiğim başka videolarda var” diye itirafta bulunan ve kadınların müstehcen görüntülerini çeken F.Ü, son olarak B.B’nin görüntülerini çekerken yakayı ele verdi.

Yayınladığımız önceki haberden sonra haber merkezimize ulaşan AVM yetkilileri “konunun bizimle ilgisi yok, konu kiracımız olan sinema salonunu ilgilendirmektedir. Onun sınırları içerisinde gerçekleşmiştir” derken bu ifadeler sonrası AVM’nin, içerisinde yer alan firmaların ve vatandaşların güvenliğini AVM içerisinde kimin sağladığı sorusu ortaya çıktı.

Mağdur B.B konuyla ilgili haber merkezimize şunları söyledi;

“Olay günü eşim olmadığı için çocuğumu sinemaya, en güvenli yer olduğunu düşündüğüm Sivas merkezde bulunan Primemall (İVA) AVM’ye götürdüm. Çocuğumu film başlarken 2 kuzenime bırakıp tuvalete gittim. Bu çirkin olay anında iyi ki çocuğum yanımda tuvalette değildi.

Benden önce tuvalete girmiş belki de durumu fark etmiş ama sesini çıkaramamış çocuklar da, insanlarda olabilir. Bu durum benim psikolojimi bozdu ve tedavi görmeye başladım. Olaydan sonra evim haricinde tuvalet kullanamıyorum. Sapığın tüm suçu kabul etmesine rağmen serbest kalması ve aynı şeyleri tekrar yapabilecek olabilme ihtimali beni tedirgin ediyor.

Kendini benim gibi savunma ihtimali olmayan insanların hatta çocukların bu insanla karşılaşmasını ve benzer olayı yaşamasını asla istemiyorum”

İŞTE TÜM AYRINTILAR…

1993 doğumlu Sivaslı F.Ü isimli vatandaş yaşanan olay sonrasında şu ifadeyi verdi;

“Ben bu konuyla ilgili olarak emniyette ifade vermiştim. O ifadem doğrudur ve aynen tekrar ederim. Ben olay günü Sivas Primemall Avm’de bulunan kadınlar tuvaletine girdim ve kapıyı kilitledim. Tuvalete gelen bayanların müstehcen görüntülerini videoya aldım. Telefonda bir müddet tuttuktan sonra bir kısmını sildim. Olay günü saat 16.00 civarında kadınlar tuvaletine girdim. Saat 18.30 a kadar bekledim. İsmini olay nedeniyle öğrendiğim müşteki B. B.’nin videosunu çekerken beni fark etti. Müşteki şahıs bağırınca tuvalette bulunan diğer bayanlar ve güvenlik görevlisi geldi. Beni darp edecekler korkusuyla kendimi tuvalete kilitledim güvenlik görevlileri kapıyı açtı daha sonra polis geldi ve ben polise teslim oldum. Telefonu rızamla polise verdim. Müştekinin videosunu korktuğum için sildim. Telefonumda başkalarına ait kendi çektiğim başka videolarda bulunmaktadır ancak kimlere ait olduğu bilmiyorum.” dedi.

Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek suçundan Sivas 1. Sulh Ceza Hâkimliğinde yargılanan tutuklu şüpheli F.Ü’nün tutukluluğuna avukatı E.A. itiraz etti

Bunun üzerine Sivas 1. Sulh Ceza Hâkimliği verdiği yeni kararla önceki kararın düzeltilmesine yer olmadığını belirterek tutuklu şüpheli F.Ü’nün tutukluluk halinin devamına karar verdi.

MAĞDUR KONUYLA İLGİLİ NE DEDİ?

AVM’de bulunan sinemaya film izlemek için giden ve görüntüleri çekilen mağdur kadın B.B konuyla ilgili verdiği ifadesinde şunları söyledi

“Ben daha önce bu hususta ifade vermiştim, Bu ifadelerim doğrudur, aynen tekrar ederim. Olay günü çalışanlarım ve çocuğum ile Primemall isimli Avm’nin sinemasına film izlemeye gitmiştik. İhtiyacımı gidermek için bayanlar tuvaletine girdiğimde hemen yan tuvaletten alt taraftan bir telefonun benim görüntülerimi kaydettiğini fark ettim. Bunun üzerine ne yapıyorsun sen şeklinde bağırmama rağmen bir müddet çekmeye devam etti. Daha sonra ben dışarı çıkarak güvenliğe ve oradaki kişilere haber verdim. Sanık bunun üzerine bayanlar tuvaletinden kaçarak erkekler tuvaletine girdi. Yaklaşık 10 dakika erkekler tuvaletinden çıkmadı. Oradayken çekmiş olduğu görüntüleri silmiş. Sanıktan şikayetçiyim. Cezalandırılmasını istiyorum. Ayrıca katılma talebimde vardır” dedi.

AVM’DE BULUNAN YETKİLİ ŞAHİTLİK YAPTI

AVM’de yer alan sinemanın yetkilisi konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Olay günü konudan haberdar olunca bayanlar tuvaletine gittim. Bayanlar tuvaletinin önünde müştekinin ağladığını gördüm. Daha sonra bayanlar tuvaletinin içerisini kontrol ettiğimde tuvaletin boş olduğunu anladım. Buna müteakip erkekler tuvaletine girip kontrol ettiğimde son kabinin kapalı olduğunu gördüm. Aşağı doğru hafiften baktığımda erkek ayakkabısı olduğunu fark ettiğim bir kişi içerideydi. Ben çıkmasını söyledim ancak yaklaşık 5-10 dakika kadar çıkmadı ve ses vermedi. Daha sonra çıktı. Bizde bunun üzerine emniyete haber verdik. Olay bu şekilde gerçekleşti.” dedi.

“CEZAEVİNDE ABDESTİMİ ALIP NAMAZIMI KILIYORUM! ÖZÜR DİLİYORUM” 

1. Sivas Sulh Ceza Hakimliği’nin verdiği karar ile tutuklanan F.Ü tutukluyken verdiği ifadesinde “Cezaevinde abdestimi alıp namazımı kılıyorum. Müştekiden özür diliyorum. Annem babam 75 yaşındadır. Bana ihtiyaçları var tutuksuz yargılanmak istiyorum.” dedi.

İşte o ifadeler;

“Olay zamanında benim psikolojim bozuktu. Bundan dolayı Primemall isimli Avm’nin bayan tuvaletine girdim. Kendime ait cep telefonu ile müşteki telefonda iken onun görüntülerini çektim. Bunu çekmemde bir amaç yoktu. Sadece görüntüleri çekip daha sonra siliyordum. Hiç bir yerde paylaşmadım. Yaptığım olaydan dolayı son derece pişmanım. Cezaevinde abdestimi alıp namazımı kılıyorum. Müştekiden özür diliyorum. Annem babam 75 yaşındadır. Bana ihtiyaçları var tutuksuz yargılanmak istiyorum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Öncelikle beraatimi aksi halde hükmün açıklanmasının geri bırakılması ve diğer lehe olan tüm yasa hükümlerinin uygulanmasını talep ederim.” şeklinde savunmada bulundu

MAHKEME KARAR VERDİ!

Mahkeme verdiği kararda ”

– Sanık F. Ü’nün üzerine atılı özel hayatın gizliliğini ihlal suçunu işlediği sabit olmakla eylemine uyan TCK’nın 134/1-1.cümle hükmü uyarınca, 5237 Sayılı TCK’nın 61. Maddesine göre; suçun işleniş biçimi, işlendiği yer ve zaman, suçun konusunun önem ve değeri, meydana gelen zarar, sanığın amaç ve saiki ile suçun işlenmesindeki diğer özellikler nazara alınarak takdiren ve teşdiden 2 YIL HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,

– Sanığın üzerine atılı suçu görüntüleri kayda almak suretiyle gerçekleştirdiğinden sanığa verilen cezada TCK 134/1-2. cümlesi gereğince bir kat artırım yapılarak sanığın 4 YIL HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,

– Sanığın cezasında başkaca kanuni ve takdiri artırım ya da indirim yapılmasına YER OLMADIĞINA,

-Sanığın kişiliği, sosyal ve ekonomik durumu ile suçun işlenmesindeki özellikler göz önünde bulundurulduğunda, sanığın tekrar suç işlemeyeceği yönünde mahkememizde olumlu kanaat oluşmadığı gibi sonuç cezanın iki yıldan fazla olması nedeniyle yasal şartları da oluşmadığından sanık hakkında verilen hükmün CMK m.231/6 uyarınca HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASINA ve TCK m. 51 uyarınca ERTELENMESİNE YER OLMADIĞINA,

-Sanık hakkında verilen sonuç ceza kısa süreli olmadığından SEÇENEK YAPTIRIMLARA ÇEVRİLMESİNE YASAL OLARAK YER OLMADIĞINA,

-Sanığın tutuklulukta ve göz altında geçirdiği sürelerin TCK m. 63/1 uyarınca CEZASINDAN MAHSUBUNA,

-Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi nezdinde İSTİNAF yolu açık olmak üzere mütalaaya uygun karar verildi”

İHMAL VAR MI?

Sivas kamuoyu adına soruyoruz…

1 – AVM içerisinde vatandaşların, AVM’nin ve yer alan firmaların güvenliğini kim sağlıyor?

2 – AVM içerisinde yer alan mağazalara ve olayın gerçekleştiği sinema salonuna ait kendi bünyelerinde barındırdıkları özel güvenlik görevlisi var mı?

3 – AVM ve içerisinde yer alan iş yerlerinin güvenliği için firmalar AVM’ye herhangi bir ödeme yapıyor mu?

4 – Kadınlar tuvaletine giren bu kişi AVM’de yer alan güvenlik kameralarından tespit edilebildi mi?

5 – Daha önce başkalarına ait görüntülerde çektiğini itiraf eden şahısla ilgili AVM veya firmalar tarafından herhangi bir dava süreci başlatıldı mı?

6 – Bu konuda mağdur B.B dışında kaç kadın mağduriyet yaşadı?

7- “Başkalarının görüntülerini de çektim” diyen F.Ü., bu görüntülerin tamamını AVM de yer alan sinema içerisindeki kadınlar tuvaletinde mi çekti?

8 – VE EN ÖNEMLİ SORU, GÖRÜNTÜLERİ ÇEKEN BU KİŞİ ŞUAN CEZAEVİNDE Mİ DIŞARIDA MI?

Büyük Sivas HaberYORUM ALANI

Kazım gul 1 Mayıs 2022 / 06:53 Cevapla

ORADAKİ GUVENLİK KAMRASİNDAN SORUMLULAR HAPİS CEZASİ ALMASİ LAZİM…AYNEN OYLE..GERCEKTEN HAKLİSİN HAKİM SAVCİLAR DUNYADADA AHİRETTEDE İSLERİ COK ZOR EGER ADALET YERİNİ BULAMAZSA

Ertan cam 29 Nisan 2022 / 19:20 Cevapla

ALLAH MAHSERDE DUNYADA ADALETİ SAGLAMAYAN HAKİMDEN SAVCİDAN. HESAB SORACAKK..BU İSLER KOLAY İSLER DEGİL MERAK ETMESİNLER..AVMDEKİ SORUMLULARDA HAPİS CEZASİ ALSİN

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.