DOLAR 31,3155 % 0.24
EURO 33,8951 % 0.03
STERLIN 39,5633 % -0.01
FRANG 35,3830 % 0.14
ALTIN 2.058,74 % 0,29
BITCOIN 1.922.313 -1.07

İstanbul Sivaslı İşadamlarından Yıldırım’a Ziyaret

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstanbul Sivaslı İşadamlarından Yıldırım’a Ziyaret

İstanbul Sivaslı Sanayici ve İşadamları Grubu Başkanı Hüsnü Eken ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sivas Ticaret ve Sanayi Odasını (STSO) ziyaret etti.
Kısa süre önce yaşanan seçimler sonrasında bayrağı devralan işadamları gurubu Sivas’ta çeşitli temaslarda bulundu. Bu kapsamda Odamızı ziyaret eden heyet Sivas için birlikte hizmet etmenin heyecanını yaşadıklarını bildirdi.

Sivaslı Sanayici ve İşadamları Grubu Başkanı Hüsnü Eken, “İşadamı olarak TSO’da kendi evimizdeyiz, odamızdayız. Sivas, tarihten günümüze kadar, kahramanlıklarla dolu bir şehir. Bu topraklarda doğduğumuz ve burada bulunduğumuz için gururluyuz.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ise kamuoyu beklentisinin aksine hiçbir işadamının hatır için yatırım yapmayacağını söyledi. Yıldırım, “Sivas’a çok göç veren bir şehrimiz. En büyük göçü de İstanbul alıyor. Bu yüzden İstanbul’a büyük Sivas diyoruz. Hemşerilerimizin hayatın her alanında İstanbul’da bir yerlere gelmeleri bizleri mutlu etmektedir. Potansiyellerimizi birleştirmemiz gerekiyor. Kamuoyunda “İstanbul’daki işadamları Sivas’a gelsin, fabrika kursun” gibi bir beklenti var. Bizler Sivas’ı yatırım yapılabilir, yaşanabilir bir şehir yaptığımız zaman herkes imkanları ölçüsünde bu birliktelikler yatırıma dönüşür” dedi.

Sivaslı nüfusunun temsil noktasında hak ettiği yerde olmadığına dikkat çeken Yıldırım şunları söyledi: “Türkiye genelinde özellikle de İstanbul’da çok dağınık bir yapımız var. Çok fazla dernek olması etkili olmuyor. Bir çatı altında toplanması gerekiyor. Sizlerin başkanlığında tüm işadamları yapısının bu çatının altında birleşmesi lazım. Diğer derneklerin de aynı şekilde birleşmesi, bir bütün olması gerekir. Siyaset de, sosyal hayatta etkin olabilmenin kuralı da bu. Nüfusumuza ve siyasette temsil oranımıza baktığımızda istediğimiz oranda temsil edilemiyoruz. Bu yapımızı kullanamıyoruz. Çok fazla belediye başkanı, milletvekilimizin olması lazım. Sivaslılar farklı bir özelliği var; oda ülkesini çok sevmeleri ve fedakar olmaları.

Ziyaret anısına Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Yıldırım, Başkan Eken’e Divriği Ulu Camiiye Cennette kapısı plaketi hediye etti.


YORUM YAP