DOLAR 32,2348 % 0.17
EURO 35,0579 % 0.17
STERLIN 41,0205 % 0.21
FRANG 35,4344 % 0.24
ALTIN 2.503,39 % -0,28
BITCOIN 71.079,99 6.586

Savaşçı “Türkiye’de ilk online sınavı Sivas’ta yaptık”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Savaşçı “Türkiye’de ilk online sınavı Sivas’ta yaptık”

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Türkiye’deki ilk online deneme sınavını Sivas’ta yaptıklarını söyledi. Çocukların durumunu tespit etmek amacıyla online ve yüz yüze sınavlar yaptıklarını hatırlatan Savaşçı, “Ölçemediğimiz hiçbir şeyi değerlendiremeyiz.

Savaşçı “Türkiye’de ilk online sınavı Sivas’ta yaptık”

Değerlendiremediğimiz hiçbir şeyi de karşılaştıramazsınız ve ön alamazsınız. Geleceği inşa ettiğimiz için çocuklarımızı sıkı takip etmeliyiz. Bizler öğrenciler için varız var olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Sene başında 8 bin 903 öğrenciye hazır bulunurluk sınavı yaptıklarını hatırlatan Savaşçı, “Köprü Projesi kapsamında yaptığımız sınavlar Türkiye birçok öğretmen tarafından takdir topluyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Türkiye’deki ilk online deneme sınavını Sivas’ta yaptık. Ölçme ve Değerlendirme Merkezimizi güçlendirdik. İzleme sınavları için proje ekipleri kurduk.

Sınavlar yaptık. Geçen yıl tüm kademelerde toplam 54 tane izleme sınavı yaptık. 8. sınıflara yönelik 7 tanesi yüz yüze, 12 tanesi de online olmak üzere toplam 19 sınav yaptık. Yine bu sene 8. sınıflarımıza 3 tane yüz yüze 2 tanede online deneme sınavı yaptık.

12. Sınıf öğrencilerimize de sınav yaptık. Yaprak testler oluşturduk. Ders anlatım videoları çektik. Sınav sorularının tamamı öğretmenlerimiz tarafından müfredata uygun olarak hazırlandı. 7-8 ve 12 sınıflarımızın tamamına ücretsiz kaynak kitaplar ve soru bankaları dağıtıldı.

Yani çocuklarımızı yapılan sınavlarla takip edebiliyoruz. Çocuk ilk girdiği sınavda kaçıncı idi, hangi kazanımları kazandı, hangi konularda eksiklik var, nelere önem vermemiz gerekiyor hepsi net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Her sınav sonucunda bir değerlendirme çıkarıp okul idarecilerimizle birebir görüşmeler yapıyoruz. Eksiklikleri tespit ediyoruz ve gideriyoruz.

Salgından sonra online eğitim Dünyanın vazgeçilmezi oldu. Bu nedenle yeni bir yazılım oluşturmaya çalışıyoruz. Öğretmenler öğrencilerine online olarak ödev verebilsin diye yazılım yapıyoruz” ifadelerini kullandı. memleket

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.