DOLAR 29,0018 % 0.05
EURO 31,2275 % 0.02
STERLIN 36,4020 % 0.04
FRANG 33,0122 % 0.17
ALTIN 1.858,89 % -0,41
BITCOIN 1.237.000 -3.042

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kaya, Göreve Başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kaya, Göreve Başladı

Sivas İl özel İdaresine Genel Sekreter olarak atanan Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, bugün göreve başladı.

Makamına geçerek kısa bir açıklama yapan Kaya, “Öncelikle bu görevin, ilimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Güzide ilçelerimizden biri olan Divriği’de kaymakam olarak görev yaptıktan sonra tekrar bu şehre hizmet edecek olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Bu görev, bize yeni yükümlülük ve sorumluluklar getiriyor olsa da vatandaşlarımızın desteği, Sivas İl Özel İdare ailesinin özverili çalışmaları ile en iyi şekilde hizmete dönüşecektir. Bizden önceki meslektaşımız, abimiz Salih Ayhan’dan aldığımız vazifeyi daha iyi noktalara, daha ileri mesafelere taşımak için gayret edeceğiz. Ayrıca, başta Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz olmak üzere, beni bu göreve layık gören Devlet büyüklerimize ve Sayın Valimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“ÇİÇEK YERİNE

5 BİN LİSANS ÖĞRENCİNE YARDIM YAPILSIN”

Genel Sekreter Kaya, “Tebrik ve kutlama amacıyla çiçek gönderilmemesini bunun yerine Sayın Valimiz Davut Gül öncülüğünde Sivas Hizmet Vakfı tarafından yürütülen “Yiğidolar Öğrencisine Sahip Çıkıyor” projesi kapsamında 5 bin lisans öğrencisine verilecek burs için açılan Sivas Hizmet Vakfı hesabına yardım yapılması bizleri memnun edecektir.” diyerek sözlerini tamamladı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya daha sonra İl Encümen Toplantı Salonuna geçerek birim müdürlerimiz ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Genel Sekreterimiz Mehmet Nebi Kaya hem birim müdürleriyle tanıştı hem de İl Özel İdaresinin çalışmaları hakkında birim müdürlerinden bilgi aldı.

Toplantı sonunda bir değerlendirme yapan Genel Sekter Mehmet Nebi Kaya, “Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atanan abimiz Salih Ayhan, İl Özel İdaresi ekibiyle ilimize çok güzel hizmetler kazandırdı. Kendisine teşekkür ediyorum. Bende sizlerle birlikte, Sayın Valimizin öncülüğünde başarılı yatırımlara devam edeceğiz. Önceliğimiz, hukuki zeminde çözüm odaklı olmak. İlk olarak yatırım programımız ve bütçeleme işlemlerine ağırlık vereceğiz. Sivas İl Genel Meclis Başkanı ve üyeleri ile birlikte idare olarak güzel bir sinerji, uyumlu bir çalışma temposu kazanılmış görünüyor. Bu tempoyu artırarak devam ettireceğiz.” şeklinde konuştu.


YORUM YAP