Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerVali Davut Gül: “İkinci Üniversite Şehre Uzak Olmayacak”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Davut Gül: “İkinci Üniversite Şehre Uzak Olmayacak”
4 Kişi Okuyor
17 Mayıs 2018 - 14:03

Sivas Memleket Gazetesinde yer alan Sümeyra Deniz’in haberine göre, Vali Davut Gül Sivas’a yapılacak olan ikinci üniversite nin yeri ile ilgili soruları yanıtladı. Vali Gül, “ Nereye yapılacağı ile henüz net belli değil ama nerelere yapılmayacağı belli” dedi.

Vali Davut Gül: “ikinci Üniversite Şehre Uzak Olmayacak”

Merak edilen konulardan bir tanesi olan ikinci üniversitenin nereye yapılacağı konusu ile ilgili Vali Gül soruları yanıtladı.

Vali Gül, “Kesin olmamakla beraber haraların olduğu yer ile haraların altında olan yer var, toplamda 500 dönüm oralar ihtimallerden biri. Paşabahçeye giderken mühimmat depolarının olduğu yerler var o bölge ihtimallerden biri. Kuzey çevre yolu yine ihtimallerden biri. Tabii bunlara bakılması lazım. Olmazları ifade edeyim Kızılırmak’ın bu tarafında olmayacak, yani üniversitenin bitişiğinde ya da Karşıyaka İşhan bu taraflarda olmayacak, diğer tarafta olacak” ifadelerini kullandı.

Kurulacak ikinci üniversite eğer merkeze uzak olursa öğrencilerin tercih etmeyeceğini kaydeden Gül, “Şehre çok uzak olmayacak” dedi. (Memleket)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 136
  • Hayır Aday Olmamalı --> 522
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558