hava -1° Kar
DOLAR 18,8334 % % 0.05
EURO 20,3188 % % 0.02
GRAM ALTIN 1.137,10 % % 0,77
ÇEYREK A. 1.859,16 % % 0,77
BITCOIN 439.572 % -1.74
SON DAKİKA


Google News

Sivas’ta Bulunan Hükümet Konakları Tek Tek Yenileniyor!

Son Güncelleme :

15 Şubat 2018 - 10:44


Sivas’ta Bulunan Hükümet Konakları Tek Tek Yenileniyor!

Sivas İl Özel İdaresi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin koordineli çalışmalarıyla birlikte İçişleri Bakanlığı´nın yatırımları vatandaşlarla buluşturuluyor. Hükümet Konakları yenileniyor…

Sivas’ta Bulunan Hükümet Konakları Tek Tek Yenileniyor!

Sivas İl Özel İdaresi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliklerinin koordineli çalışmalarıyla birlikte İçişleri Bakanlığı´nın yatırımları vatandaşlarla buluşturuluyor.

2017 yılı içerisinde Şarkışla ve Zara İlçelerinde inşaatı tamamlanan HükümetKonakları vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Proje ile tüm kamu kurumları tek çatı altında toplanarak halkımıza zahmetsiz ve kolay bir şekilde hizmet sunuyor. Hükümetkonakları, ilçelerin sivil mimari dokusu da dikkate alınarak yapılırken, vatandaşların hizmetleri kaliteli ve hızlı bir şekilde almaları hedefleniyor.

Bünyesinde Kaymakamlık, Nüfus Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Tarım Müdürlüğünü de barındıran hükümetkonakları, bazı ilçelerde Adliye´yi de bünyesinde barındırarak hizmet verecek.

Sivas İl Özel İdaresince yürütülen çalışmalarla daha önce yapımı tamamlanarak hizmete giren Ulaş Hükümet Konağının ardından, 2017 yılında da Zara ve Şarkışla HükümetKonakları tamamlanarak hizmete girdi. Suşehri ilçesinde Hükümet Konağının inşaatı devam ederken, Yıldızeli Hükümet Konağını ise Bakanlığın yatırım programına alınmış, projesi onaylanmış olup 2018 yılı içerisinde inşaat çalışmalarının başlaması bekleniyor.

Kaynak : İrade – Burak Yasin Taş





YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol