SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Anne, Baba ve Eşine Ait Ruhsatlı Öğrenci Araçları HGS Alabilecek

Anne, Baba ve Eşine Ait Ruhsatlı Öğrenci Araçları HGS Alabilecek
Bu haber 14 Kasım 2017 - 11:39 'de eklendi

Cumhuriyet Üniversitesi’nde Anne, Baba ve Eşine Ait Ruhsatlı Öğrenci Araçları HGS Alabilecek… Geçtiğimiz aylarda HGS sistemine geçileceğini duyuran ve çalışmalarına başlayan Cumhuriyet Üniversitesi, yaptığı bu çalışmayla üniversite öğrencilerinin arabalarının kampüse alınmayacağını açıklamış, daha sonra ise karar değiştirerek ruhsatı kendi üzerine olan öğrencilerin HGS etiketi alabileceğini duyurmuştu.

Anne, Baba ve Eşine Ait Ruhsatlı Öğrenci Araçları HGS Alabilecek

Bu kararın ardından yapılan bu uygulamaya da tepki gösteren öğrenciler, ruhsat sahibi kendisi olmayanlarında kampüs içerisinde alınmasını istemiş ve Sivas’ta ilk olarak gündeme taşımıştık.

Bu tepkileri gündemine alan üniversite yönetimi artık anne, baba ve eşine ait ruhsatlı öğrenci araçlarına HGS etiketi dağıtma kararı aldığını açıkladı.

İşte Cumhuriyet Üniversitesi’nden yapılan o açıklama;

Öğrencilerden araçlarının ruhsatları kendisi, eşi, anne ve babasının üzerine olanlar CÜHGS etiketinden ücretsiz faydalanacaktır.

Bir öğrencinin sadece bir adet CÜHGS etiketi alma hakkı vardır.

Bu işlem, http://hgs.cumhuriyet.edu.tr adresinden başvuru yapılıp randevu alındıktan sonra Güvenlik Birimi tarafından yapılacaktır.

Giriş kartları, her yıl yine E-Güvenlik Birimi tarafından vize edilecektir. Bir yılın sonunda süresi dolan kartlarla bariyerlerden geçiş mümkün olmayacaktır. Bir yılı dolan kartlarla ilgili olarak öğrencilerimize önceden mesaj gönderilerek bilgi verilecektir.

Öğrencilerimiz başvuru esnasında, öğrenci belgesi ve araç ruhsatının fotokopisi ile evli olup araçları eşinin üzerine ait olanlar evlilik cüzdanlarının fotokopilerini ibraz etmek zorundadırlar.

Söz konusu etiket dağıtımında öğrencilerden ücret alınmayacaktır. Ancak etiketin yırtılması, bozulması veya aracın satılması durumunda yeniden yapılacak başvurularda ücret alınacaktır.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA