DOLAR 31,0713 % 0.26
EURO 33,6817 % 0.08
STERLIN 39,4326 % 0.17
FRANG 35,2847 % 0.19
ALTIN 2.034,00 % 0,84
BITCOIN 1.607.658 -0.291

Hemşehrimiz Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı Ziyaret Etti!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hemşehrimiz Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı Ziyaret Etti!

Bizim Sivas‘ta yer alan Osman Nuri KESİCİ‘nin haberine göre hemşehrimiz İlhan Kesici Başkan Erdoğan’ı ziyaret etti.

Hemşehrimiz Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı Ziyaret Etti!

24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ı sosyal medya hesabından kutlamasıyla ilgili olarak parti içinde tartışma ve eleştiri konusu olan hemşerimiz CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici , Cumartesi günü 16.00´da Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a “Sürpriz” bir ziyaret gerçekleştirdi.

Görüşmeyi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun bilgisi dahilinde yaptığını ve görüşme sonrasında da kendisine bilgi verdiğini belirten İlhan Kesici, “Tamamen tebrik ziyaretiydi, başka hiçbir amacı yok.” dedi. CHP´de Cumhurbaşkanı adaylığı için adı geçen isimlerden İstanbul Milletvekili İlhan Kesici´nin cumartesi günü Erdoğan´ı ziyareti siyasi kulisleri hareketlendirdi. Erdoğan´ın resmi programında görünmeyen görüşmenin ardından Kesici, CHP Genel Merkezi´ne giderek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu´na da bilgi verdi. Seçimlerden sonra 25 Haziran´da randevu talep ettiğini söyleyen Kesici “Cumhurbaşkanlığı makamı benim talebim sonucu randevuyu bugüne verdiler.” dedi.

Ziyaret Gerekçesi : Nezaket

Görüşme sonrasında Kesici, ziyaretin amacının “Tebrik” olduğunu söyledi. Seçimin hemen ertesinde, Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından “tebrik” için Erdoğan´dan randevu talep ettiğini belirten Kesici, kendisine bu randevunun cumartesiye verildiğini söyledi. Görüşme öncesinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu´na bilgi verdiğini belirten Kesici, “Ziyaret sonrasında da yine sayın Genel Başkanı ziyaret edip, görüşmeye ilişkin bilgi verdim. Tamamen bir nezaket ziyaretiydi. Kendisini tebrik edip başarılar diledim. Bunun dışında özel bir gündemle yapılmış görüşme değildir” dedi. Kesici, siyasi gündemli bir ziyaret olmadığını belirterek, “Ziyaretin amacı tamamen tebrik, başka bir amacı yok, başka bir şey yok. Sayın Abdullah Gül´ü de Cumhurbaşkanı seçildiğinde ziyaret edememiştim, sayın Cumhurbaşkanı´nı da ilk seçildiğinde ziyaret edememiştim. Bu hep içimde ukteydi, bu ziyareti gerçekleştirdim. Sohbet ettik. 1994´deki belediye başkanlığı dönemlerine ilişkin anekdotları paylaştık. Başka bir şey görüşüp konuşmadık” dedi. Erdoğan´ın bir mesajı olup olmadığı yönündeki soru üzerine ise Kesici, “Hayır, kendisi ziyaretim nedeniyle teşekkür etti” demekle yetindi.

3. dönem´ tartışmasını başlatmıştı

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici , seçimlerin hemen ertesi gün sosyal medya hesabından seçim sonuçları nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ı kutlayan bir mesajı paylaşmıştı. Kesici, Milletvekili yemin töreninden sonra da yine sosyal medya hesabından, yeni başlayan sistemi “Cumhuriyetin 3. dönemi” olarak nitelendirip, “Cumhuriyetimizin 3. Dönemi 09.07.2018 tarihi itibarıyla Sayın Devlet Başkanı-Cumhurbaşkanımızın TBMM´de yemin etmesiyle başlamış bulunmaktadır. Allah vatanımız, devletimiz, milletimiz ve halkımız için hayırlı uğurlu etsin. Devletimiz ve Cumhuriyetimiz ilelebed payidar olsun” paylaşımında bulunmuştu. Kesici´nin bu açıklamaları, partide tartışma yaratmış ve sosyal medyadaki takipçilerinin de sert tepkilerine yol açmıştı.

3. Dönem Yanlış Anlaşıldı

Kesici sosyal medyada yanlış anlaşılması ve sosyal medyada ki tepkiler için tekrar cevap vererek “Cumhuriyetimizin 3. Dönemi” demem şu demektir: 1. Dönem 1923-1950: Tek Partili Parlamenter Sistem dönemi. 2. Dönem 1950-2018: Çok Partili Parlamenter Demokratik Sistem dönemi. 3. Dönem, Partili Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi dönemi. Bu sadece bir tesbit ve sınıflandırmadır.” demesine rağmen CHP´li bir takım muhalif seçmen İlhan Kesici´ye tepkilerine engel olmaya çalışmıştı.

Seçim Sonuçlarına Partiden İtiraz Yok

Ayrıca Kesici sosyal medya hesabından hem CHP adayı Muharrem İnce hem de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun seçim sonuçlarına itiraz etmediğine vurgu yapan sosyal medya hesabı mesajında “Seçim sonuçları üzerinde de şimdiye kadar ne Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ne Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce herhangi bir itirazda bulunmuş değillerdir. Bu bakımdan da TBMM´de dün yapılan Cumhurbaşkanı yemin törenine CHP Meclis Grubu olarak katıldık.” diyerek devam ettiği mesajda Devlet ve siyaset anlayışı ile ilgili görüşlerini de şu şekilde ifade eden Kesici “Meselenin birinci bölümü bundan ibarettir. Belki bazı itirazlarla ilgili ikinci bölüm benim bir CHP Milletvekili olarak yeni yönetimi tebrik etmem hususudur. Olabilir. Ama benim siyaset ve devlet anlayışım hem tebrik etmek ve hem de hayır duada bulunmayı gerektiren bir anlayıştır.” dedi.

Yeni Sistem

24 Haziran´dan sonra ortaya çıkan yeni sistem için gerekli eleştiri 16 Nisan 2017 Referandumda ve 2018 seçimleri ile ilgili olarak görüşlerini hem yazılı ve görsel basında hem de sosyal medya hesaplarında paylaştığını da “Benim bu yeni düzen ve siyasi yapıyla ilgili düşünce ve eleştirilerim hem 2017 Anayasa değişikliği referandumu, hem 2018 seçimleri döneminde yaptığım onlarca TV ve basın röportajları olarak aşağıda bu sayfalarda durmaktadır.” bu şekilde sosyal medyada ifade etti.

Bizim Sivas


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.