Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Bayram’da Vatandaşlar İçin Hazırlıklar Tamamlandı

Bayram’da Vatandaşlar İçin Hazırlıklar Tamamlandı
büyük sivas haber
büyük sivas haber( [email protected] )
03 Haziran 2019 - 11:21

İlimizde Ramazan Bayramı´na kısa süre kala çarşı-pazarda artan alışveriş yoğunluğuna karşı vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için hazırlıklar tamamlandı.

Ramazan Bayramı’nda Vatandaşlar İçin Hazırlıklar Tamamlandı

İlgili kamu kurum ve kuruluşlarınca her türlü tedbirlerin alındığı ilimizde işlek olan caddelerde dilenci, kaçak satış ve merdiven altı üretimlere karşı da harekete geçildi.

Sivas´ta Ramazan Bayramı´na kısa süre kala artan alışveriş yoğunluğuna karşı vatandaşların mağdur olmaması için ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli önlemler alındı. Bu yıl Ulu Camii´nin karşısında bulunan eski Selçuk Ortaokulu´nun bulunduğu alana kurulan bayram pazarında gerekli tedbirler alınırken işlek olan caddelerde dilenciler, kaçak satış ve merdiven altı üretimlere karşı da teyakkuza geçildi.

NÖBETÇİ FIRINLAR

Polis ve zabıta tarafından alınan önlemlerin yanı sıra nöbetçi fırın ve eczane konusunda da gerekli ayarlamalar yapıldı. Sivas Belediyesi´nden yapılan açıklamada yarın Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 37´uncu Sokak´ta bulunan Gülertaş Ekmek, Gültepe Mahallesi Toptan Ticaret Merkezi 27. Blok´taki Altınbaşak Ekmek, bayramın ikinci gününde Diriliş Mahallesi Şeyh Şamil Caddesi´ndeki Kardeşler Ekmek,  Gültepe Mahallesi Lale Sokak´taki Yılmaz Demir Ekmek, bayramın üçüncü gününde ise Fatih Mahallesi Ulubatlı Caddesi´ndeki Fatih Ekmek ve Selçuklu Mahallesi Menekşe Sokak´taki Hedef Ekmek´in açık olacağı duyuruldu.

NÖBETÇİ ECZANELER

Yarın Aker Eczanesi, Duman Eczanesi, Can Eczanesi ve Hikmet Eczanesi, Çarşamba günü Mavi Eczanesi, Gültepe Eczane, Timurboğa Eczanesi ve Karslıoğlu Eczanesi, Perşembe günü ise Gül Eczanesi, Ada Eczanesi, Özden Eczanesi ve Sıhhat Eczanesi vatandaşlara hizmet verecek.

BAYRAM NAMAZI 05.44´DE

Diyanet İşleri Başkanlığı´ndan yapılan açıklamaya göre ilimize bayram namazı yarın saat 05.44´de kılınacak.

EMNİYETTEN DOLANDIRICILIK UYARISI

Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü´nden emeklilere uyarı geldi. Bayram öncesi emeklilere ödenen bayram ikramiyesinin yan kesiciler ve kötü niyetli kişilerce gasp edilmemesi noktasında dikkatli olunması istendi.

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI YARIN

İlimizde Ramazan Bayramı´nın protokol ve halk bayramlaşması yarın yapılacak. Açıklanan programa göre, yarın Vali Salih Ayhan, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların katılımıyla saat 16.30´da Buruciye Medresesi´nde toplu bayramlaşma programı gerçekleştirilecek. Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün hava tahmin raporlarına göre ilimizde bayram süresi boyunca hava bulutlu olacak. (İrade)

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]