SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Hayvan Hakları Haftası Dolayısıyla Stant Açıldı

Hayvan Hakları Haftası Dolayısıyla Stant Açıldı
Bu haber 05 Ekim 2017 - 10:02 'de eklendi

4-10 Ekim Hayvan Hakları Haftası münasebetiyle Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla Kent Meydanı’nda stant açıldı.

Hayvan Hakları Haftası

Etkinlik kapsamında vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtılırken yine hayvanlar için beslenme kapları verildi. Sivas Belediyesi hayvan barınağından getirilen hayvanlar da kent meydanındaki yerini aldı.

Konu hakkında açıklama yapan Sivas Belediyesi veteriner işleri müdürü Mustafa Arslan, “4-10 Ekim hayvan hakları münasebetiyle farkındalık oluşturmak için Sivas Belediyesi ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa ve Milli Parklar 15.Bölge Müdürlüğü tarafından bu etkinliği gerçekleştirdik. Hafta boyunca okullarda konferanslar düzenlenecek ve yine öğrenciler hayvan barınağını ziyaret edecek.” dedi.

Arslan, son olarak vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğine değinerek bu konuda duyarlı davranan Sivas halkına teşekkür etti.

Belediyenin dağıttığı yemek kaplarını alan esnaflar sokak hayvanlarının faydalanması için içerisini mama ile doldurarak dükkânlarının önüne koydular.

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER