REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 30 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Hayalimdeki Sivas! Belediye Başkan Adayı Olsam Sloganım Ne Olurdu?


Hayalimdeki Sivas! Belediye Başkan Adayı Olsam Sloganım Ne Olurdu?
Sivri Sinek
Sivri Sinek( sivrisinek@buyuksivas.com )
Reklam Ver 05444331555
20 Eylül 2018 - 20:05

Merhabalar… Ben Sivri Sinek… Bizlerde arada Sivas’ın ekmeğini yedik içtik… Bu şehrin gelişmesi ve kalkınmasını elbet bizde isteriz. Dışarıdan bakıldığında aslında gelişen ama ne yöne gelişen bir Sivas işte bu yazıda dilerseniz bunu vızırdayalım… Hayalimdeki Sivas’ı yazalım ve ben eğer Belediye Başkanı adayı olsaydım sloganlarım ne olurdu azıcık size tüyolar vereyim…

Hayalimdeki Sivas! Belediye Başkan Adayı Olsam Sloganım Ne Olurdu?

Öncelikle ben hayal kurmasını çok seven birisiyim. Gerçekten hayal kurmadan hiç bir şeyin gerçek olmasını bekleyemezsiniz

Dostlarım…

Sivas’a dışarıdan gelen biri, Muhsin Yazıcıoğlu bulvarından itibaren sağına baksa ağaç, soluna baksa ağaç görse, Valilik binasına ulaştığında ise yemyeşil bir Sivas’a kavuşsa ne güzel olurdu değil mi?

O yüzden birinci sloganım! “SÖZ VERİYORUM! AĞAÇ KESMEYECEĞİM”

Sivas’a geldiniz. Akşam oldu kent merkezine sizi misafirperver hemşehriniz çıkardı yürüdünüz gezdiniz. Geniş kaldırımlar. Güzel aydınlatmalar vs. Beğendiniz. Gerçekten güzel olmuş. Ama sonra ev sahibiyle döndünüz mahalleye. İndiniz arabadan. Kaldırıma bastınız ayağınız burkuldu. Arabaya giderken zaten battı çıktılar misali baştan savma dökülmüş yada hiç dökülmemiş asfaltlar.

O yüzden ikinci sloganım! “SÖZ VERİYORUM HER İŞE KENAR MAHALLELERDEN BAŞLAYACAĞIM! ÇARŞISI BAŞKA MAHALLESİ BAŞKA DEĞİL AYNI SİVAS!”

Vatandaş 3 kuruşun hesabını yapıyor. Malumunuz ekonomik olarak sıkıntılı süreçten geçiyoruz. Ama Reise güveniyoruz halledecek öncekiler gibi Allah’ın izniyle. Fakat siz otobüse verdiğiniz fazladan 25 kuruşun hesabını yaparken ben Belediye Başkanı olarak lüks araçlara binemem. Kaldı ki ben binemez isem başkan yardımcılarımı ve müdürleri de bindiremem.

O yüzden üçüncü sloganım! “SÖZ VERİYORUM MAKAM ARAÇLARINI SATACAĞIM! DEVİR TASARRUF DEVRİ”

Şimdi düşününsene işleriniz kesat, bir araç alıyorsunuz parasını ödeyemiyor tekrar iade bile etmek zorunda kalıyorsunuz. Sonra kader ya bu, Belediye Başkanı oluyorsunuz. Nereden Nereye… Ben olsam göreve gelir gelmez noter huzurunda benim ve birinci derecede ki tüm akrabalarımın mal varlıklarını tüm Sivas’a paylaşırdım.

O yüzden dördüncü sloganım! “SÖZ VERİYORUM ÖNCE KENDİME DEĞİL KENTİME ÇALIŞACAĞIM”

Belediyelerin en çok eleştirildikleri konuların başında malumunuz imar meseleleri gelir. Bu nedenle de her dönemde görev yapan isimler bi şekilde farklı anılır. Hele birde müteahhit, mimar vs iseniz mutlaka inşaatla işiniz vardır bu nedenle naparsanız yapın kendi işiniz yine sizin önünüze gelir. Bu nedenle öncelikle ben mimar, müteahhit değilim buradan zaten yırtmış durumdayız, ekibimde de siyasi kısım içerisinde bu tip kişiler bulundurmayacağım.

O yüzden beşinci sloganım! “SÖZ VERİYORUM İMAR MİMAR İŞLERİMİZİ ŞEFFAF VE KAMERA ÖNÜNDE YAPACAĞIM”

Bir derdiniz var. Gittiniz Belediyeye. Özel kalem karşıladı sizi. Dedinizki Başkanı göreceğim. Size verilen cevap başkan burada yok, yada başkan müsait değil vs. Göreşemediniz… Peki şöyle olsa. Başkan olsam. Makam kapısını söksem. Yada makam kapısını şu iki yana açılan camlı kapıdan yaptırsam. İçerdemiyim, müsaitmiyim, misafirim mi var görseniz. Özel kalem size sadece hoş geldiniz dese, içerinin durumunu siz zaten göreceğiniz için ya bekleseniz yada ona göre görüp sonradan gelseniz güzel olurdu değilmi?

O yüzden altıncı sloganım! “SÖZ VERİYORUM MAKAM KAPISINI SÖKECEĞİM! BU MAKAM BİZİM DEĞİLDİR SİZİNDİR!”

Bu günlük kısa tutayım… Ezan okunuyor. Aşure gününüz kutlu olsun…

Bu arada sloganlarım bunlar ise eğer benden iyi Belediye Başkanı olur değil mi? Yazımızı okuyup, sosyal medya hesaplarımızdan yorumlarınızı atın bakalım. Birde bakmışsınız gerçekten aday da oluruz…

En güzel sloganımı da en sona sakladım. “SÖZ VERİYORUM! SÖZDE DEĞİL ÖZDE HER YÖNÜYLE BÜYÜK SİVAS!”

 Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 253
  • Hayır --> 846
  • Karasızım --> 84
  • Fikrim Yok --> 49
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com