DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.119.589 1.319

Hastanede cinsel taciz! “Yapma ağabeyimsin!”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hastanede cinsel taciz! “Yapma ağabeyimsin!”

Hastanede çalışan 48 yaşındaki kadın meslektaşının cinsel tacizine uğradı. Kameranın olmadığı noktalarda sözlü ve fiziksel istismara maruz kaldığını belirten kadın, “Ya kalçamdan tutardı, ya göğüslerimi sıkardı. Ben de, ‘Yapma etme, bak işimizden oluruz. Sen benim ağabeyimsin’ derdim” ifadelerini kullandı. 54 yaşındaki adam ise suçsuz olduğunu anlattı. İddiaları şöyle sıraladı

Hastanede cinsel taciz! “Yapma ağabeyimsin!”

Sabah’ta yer alan habere göre iğrenç olay bir hastanede yaşandı. Ameliyathanede 48 yaşındaki A.Ö., aynı bölümde çalıştığı 54 yaşındaki Ç.K.’nın fiziksel ve sözlü tacizine uğradı. Yaşadıklarını yetkililere anlattı. Önce Ç.K. sonra da A.Ö. işten atıldı.

Olay sonrası polise giderek Ç.K’dan şikayetçi olan kadın, “Bana kameranın olmadığı noktada fiziksel temasta bulundu. Beni kendine çekip öptü. Sesim yükselince bıraktı. Sen benim ağabeyimsin, yapma böyle’ dedim. Kimselere söyleyemedim. Kameranın görmediği ve yalnız kaldığım yerlerde yanıma gelip sözlü ve fiziksel bir takım davranışlarda bulunuyordu.

“ÖZEL BÖLGELERİME DOKUNDU”

Bir gün yine yanıma odamı temizlerken geldi. ‘Burada kamera olmasa sana neler yaparım neler’ dedi. Ben de aspiratörü boşaltmak için çıktım. O kısımda da kamera olmadığı için arkamdan gelerek özel bölgelerime dokundu. Ben de elinden zor kaçtım. Ağlayarak yemekhaneye gidiyordum. Hastaneden arkadaşım ne olduğunu sordu, ben de anlattım.

O da yazışmaların ipucu olarak ekran görüntüsünü almamı söyledi. Arkadaşım baş hemşireye anlattı, o da yönetime anlattı. Yönetime ben de anlattım. Önce Ç.K.’yı işten çıkardılar, ardından benim hastanede susmayıp olayların duyulmasından dolayı beni işten çıkardılar. Beni taciz ederek rahatsız eden Ç.K. isimli şahıstan davacı ve şikayetçiyim” dedi.

“KARINI BOŞA, BENİ AL”

İddiaları yalanlayan Ç.K. ise şöyle konuştu: “Kendisi işini iyi yapmadığı için hastanedeki nöbet vardiya sisteminden çıkartıldı, normal vardiyaya yazıldı. Bu şahıs bana ‘Karını boşa, beni nikahına al’ diyordu, ben de kabul etmiyordum. Yalnız kaldığımız zamanlarda ona ‘Hadi birlikte olalım’ diyordum ancak o zaman giyiniktim. O da, ‘Birlikte olmamız için önce nikah kıymamız lazım.

Ondan sonra beraber oluruz’ diyordu. Hatta bundan 1 ay önce ben hastanede odada uyurken A.Ö. benim uyuduğum odaya geldi. O sırada odada kimse yoktu. Benim bacaklarıma dokunmaya başladı ve ‘Aç gözünü, uyuyor musun?’ dedi. Ben de kalkıp odanın diğer bölümüne gittim. Ona, ‘Gel burada birlikte olalım’ dedim. O da ‘Beni nöbet vardiyasına yazdırabilirsen o zaman seninle beraber olurum’ dedi.

Ben de nöbet vardiyasına yazdırmayacağımı, bunun amirlerin kararı olduğunu söyledim. Ben onu öpmeye çalıştım ve sarıldım. O da öptüğüm zamanlarda ‘Şimdi değil, hayır istemiyorum. Nöbete yazdırırsan o zaman yaparız’ deyip beni reddediyordu.,

Onun özel bölgelerine dokunmadım. Sadece sarılırken kalçasına dokunuyordum. Ona cinsel içerikli herhangi bir mesaj ve ses kaydı atmadım.

Onunla aramızda herhangi bir cinsel temas olmamıştır. A.Ö.’nün bana komplo kurduğunu düşünüyorum. Ben de kendisinden şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

A.Ö., “25 yıllık bir personel tarafından tacize uğradım. Kamerasız bölümlere, ilaç bölümüne geçtiğim zaman arkamdan gelirdi.

Gülcan hemşire bana, ‘Tokluyu boşalt’ dediğinde de arkamdan gelirdi. Ben o tokluyu boşaltırken ya kalçamdan tutardı, ya göğüslerimi sıkardı.

Ben de, ‘Yapma etme, bak işimizden oluruz. Sen benim ağabeyimsin’ derdim. O an kaçarak çıkardım. ‘İşimden olmayayım’ diye sürekli dişimi sıktım. Bakmakta olduğum bir çocuğum var” dedi.

Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP