Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler
BU ALANA GÜNLÜK 30 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Harikasın Çalımbay ve Öğrencileri Bravo Size”

“Harikasın Çalımbay ve Öğrencileri Bravo Size”
İsmail Dursun
İsmail Dursun( [email protected] )
1234
01 Aralık 2019 - 13:26

İsmail Dursun’un “Harikasın Çalımbay ve Öğrencileri Bravo Size” isimli köşe yazısı;

“Harikasın Çalımbay ve Öğrencileri Bravo Size”

Merhaba dostlar İstikbal Mobilya Kayseri spor deplasmanına lider olarak giden Demir grup Sivasspor şanssız Galatasaray spor karşılaşmasından sonra aldığı seri galibiyetler le spor camiasında liderin başarısı konuşulmaya başlanmıştı.

Bu başarı öyküsünün nasıl alındığını tartışan kimileri  ‘´kadro derinliği olmadığı halde bu duruma nasıl gelindiğini Konuşup dururlar´´    değerli dostlar Sivas spor da bir yönetim başarısı var teknik kadro yani Rıza Çalımbay hoca ve ekibinin sağladığı özgüven istikrar ve yükselen performans hücuma yönelik oynanan bir tempo var.

Ayrıca mükemmel bir taraftar kitlesi var binlerce sevenleri her deplasmana yerel yönetiminin sayladığı araçlarla veya kendi olanakları ile bugün Kayseri deplasmanında görüldüğü gibi emekçi Yiğidolar tribünleri doldurarak takımları ile birlikte o heyecanı ve coşkuyu yaşıyorlardı. Taraftarlara siz yönetim ve sporculara 41 kere maşallah doğrusu.

Sivasspor da bir aile ortamı sağlanmış para sıkıntısı yok takımda paylaşım ve dayanışma son derece mükemmel bir düzeyde iken bunun arkasında bir ilin başarılı valisi Salih Ayhan unsurunu unutmamak lazım belediye başkanı Hilmi Bilgin, Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan üçlüsünün sağladığı olanaklar yadsınamaz boyuttadır.

Sizlere, taban birliklerine oda başkanlarına bir spor adamı olarak binlerce teşekkürler. İşte hani sözüm ona yazarçizerler ‘´dedikodu yapıyorlar ya ‘´ sahada yarışmanın savaşmanın koşan bir takımın nasıl olmasını kısaca anlattım.

Rıza Çalımbay hoca 24 Kasım Öğretmenler gününde bu cenaha olduğu gibi herkese oynadığı futbolla adeta ders vermiştir.

Oynattığı futbolla her hafta üstüne koyarak sahada savaşan koşan yarışan bir takım oyununu görüyordum kimi müsabakalarda yerleşik düzende bazı hatalar yaşansa da lidere yakışan bir müsabaka oynanmıştır.

Rıza Çalımbay hoca ve Sivas spor tutkunluğu şehirde alabildiğince almış başını gidiyor maşallah, Müsabaka öncesi Sivas ve çevre illerden gelen taraftarlar takımlarını karşılayarak tribünlerde yerlerini alarak 90 dakika boyunca hiç susmayarak bu galibiyette büyük payları olduğunu söylemem lazım.

Şehirde Türkiye´nin her yerinde Sivas spor ´un başarısı ve liderliği konuşularak destek görmeye devam eden Yiğidolar bunu hak etmişlerdir

Bazı kesimler yandaş ve yalakalar ise bunu hazmedemeyerek gazete sayfalarında televizyonlarında ‘´ bir takım mağlup oldu diye´´ saatlerce günlerce ısıtıp ısıtıp görüntü vermesi, sayfalarındaki haberlerine ise küçük bir haberle yer vermesi ne kadar üzücü bir şeydir. Korkmayın biraz dürüst ve objektif olun.

Meslektaşım eski hakem Erman Toroğlu  ‘´ Sivas spor hücum futbolu oynuyor Rıza hoca da bunu başarıyor diyor´´ evet bunun başarmanın yollarını da yukarıda arz ettim.

Sivas sporda gittikçe yıldızlaşsan Emre Yıldız, Hakan Aslan, Mert Hakan Ve Erdoğan Yeşilyurt Ziya Erdal bu takımın genç yetenekleri diyebilirim. Ve diğer oyuncular da burada sürükleyici unsur oldukları için Kayseri de oynanan futbol her iki yarıda sarf edilen performans farklı galibiyet ve devam edilen liderliği getirmiştir.

Önümüzde Kasımpaşa spor karşılaşması için 4 Eylül stadyumundaki taraftar görüntüsünün daha farklı olacağına inanıyorum,  şehirde gördüğüm ve karşılaştığım manzaralar bunun çok daha katılımcı ve yığınsal olacağını söyleyen taraftar kardeşlerimize şimdiden teşekkür ediyorum.

Cumartesi günü saat: 15.00 de 4 Eylül stadyumunda buluşmak üzere

Görüşmek dileğiyle efendim

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 171
  • Hayır --> 543
  • Karasızım --> 50
  • Fikrim Yok --> 31
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]