DOLAR 32,6033 % 0.39
EURO 34,8190 % 0.23
STERLIN 40,6496 % 0.12
FRANG 35,8988 % 0.82
ALTIN 2.499,38 % 0,60
BITCOIN 2.117.603 5.381

Halil Şener Yaptırdığı SPA Masajı Hakkında Açıklama Yaptı!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Halil Şener Yaptırdığı SPA Masajı Hakkında Açıklama Yaptı!

Sivas Yıldızeli eski Kalın Belediyesi Başkanlığı ve kapatılan Tüdemsaş eski Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunan Halil Şener, FETÖ’nün bankası olma özelliğini taşıyan Bank Asya hesabının ayrıntılarını dün sosyal medya hesabından paylaşmış bizlerde bunu gündeme taşımıştık! Öncelikle o habere buradan ulaşabilirsiniz.

Halil Şener Yaptırdığı SPA Masajı Hakkında Açıklama Yaptı!

Şimdi yine Sivas’ın sevilen ismi Halil Şener’in bir diğer paylaşımı ile alakalı beni, yani Sivri Sineği “ispata davet eden” SPA hususuna değineceğim.

Öncelikle Başkan Şener’in paylaşımı şöyle…

Sayın Şener, paylaşımında bahsettiği şekilde öncelikle SPA ödemesini, doğrudur kendi cebinden yapmıştır. Buna hiç bir müslüman evladının itirazı yoktur olmayacaktır.

Hani derler ya yemin etse başı ağrımaz aynen öyle işte…

Şimdi Spa ve yemek parasının ödemesi makbuzla değil para ile yapılır ve devamında fatura ile de belgelendirilir.

Peki Fatura Nedir?

Ticari satışlarda satıcı tarafından alıcıya verilen ve satılan malın miktarını, vasıflarını, ölçüsünü, fiyatını ve sair hususları veya ifa edilmiş hizmetleri gösteren hesap pusulası olup ticari belge niteliğindeki ŞEYDİR!

Türk Ticaret Kanununun Fatura ve Teyit Mektubu başlıklı Madde 21’de de şöyle der;

“Ticari işletmesi bağlamında bir mal satmış, üretmiş, bir iş görmüş veya bir menfaat sağlamış olan tacirden, diğer taraf, kendisine bir fatura verilmesini ve bedeli ödenmiş ise bunun da faturada gösterilmesini isteyebilir” denilmektedir.

Peki, Sosyal medya hesabından sayın Şener’in parayı ben ödedim aha da ispatı demek istediği ve paylaştığı bilgisayar ekran görüntüsü ne anlam ifade etmektedir? dilerseniz bunu da açıklayalım…

Ticari alışverişlerde faturanın asıl nüshasının olması önemlidir. Faturaların fotokopileri, bilgisayar ekran görüntüleri veya proforma faturaları geçersizdir.

Yukarıda da belirtildiği gibi fatura asılları resmi belge olmakla birlikte aynı zaman da ticari belge niteliğindedir.

Bu kadar bilgiden sonra asıl mevzumuza gelelim;

Halil Başkan sosyal medya hesabından der ki; “Azerbaycanlı misafirlerin masraflarını faturadan bir gün önce cebinden yaptım makbuzu aşağıda zerre kadar utanma duygun varsa bunu nasıl başkası ödemiş ispatla”

Peki ISPATLAYALIM!

Ha şunu da tekrar belirtelim ki bu tip meselelerin konuşulmasından ve yazılmasından da aslında pek haz etmiyoruz ama Halil abi sende bizi kaşıdıkça kaşıyorsun… Ispatla diyorsun. NaMERTEsin diyorsun… Yani dursan duracağız ama durmuyorsun… Sen bilirsin…

Halil Başkan biz sana ödemeyi sen yapmadın demiyoruz!

Biz diyoruz ki firmaya ödeme yapmak üzere verdiğin para senin değildi.

Yani o anda cebindeki para belki senindi ama sonradan o para senin değildi. Kafan karıştı dimi?

Sana kilit bir soru, yaptığın ödemeye ait faturanın asılları özel kalemin elinde ne geziyor?

Özel kalem, senin onu, “bana iftira ediyor” diyerek ettiğin şikayetin sonrası bu fatura asıllarını da Cumhuriyet Başsavcılığına vermedi mi?

Ha bir de o iftira davası da aleyhine “Kovuşturmaya yer olmadığına dair” denerek sonuçlanmadı mı? Ve şahit gösterdiklerinde seni yalanlamadı m? Hepsinin cevabı EVET!

ÖZETLE SEN DİYORSUN Kİ SPA’YA GİTTİM VE PARASINI BENİM PARAMDAN ÖDEDİM, BİZDE DİYORUZ Kİ EVET SPA’YA GİTTİN AMA PARAN DEVLETİN PARASINDAN ÖDENDİ!

Şimdi sn Şener SPA ödemesi netice itibariyle devletin kasasından değilde senin cebinden çıktı ise aşağıda görseli bulunan fatura asılları neden sende değilde şuan savcılıkta?

Görevli olarak gitti isen harcırah formun ve görev yazın nerede?

Bu soruları cevapladıktan sonra savcılığa da intikal eden ve aleyhinde neticelenen SPA süreci ile ilgili olan durumu özetleyerek ıspata davet ettiğin bir konuyu daha kamuoyunun takdirlerine bizde böylece arz etmiş olalım.

SPA meselesinin haricinde ekstra bir şeye daha değinmek istiyorum.

Masajın ardından Azerilerle birlikte yemeğe gidip sadece 1 öğün yemek mi yedirdin?

Hani masrafları cebinden yaptığını iddia ediyorsun ya, senin gibi eli gönlü bol bir adam Spa’dan çıktıktan sonra 1.200 TL’lik akşam yemeğini de Azeri misafirlerine DEVLETİN adına yine sen mi ikram ettin.

Birde yine bu yemeğin aşağıda faturasını paylaşıyorum hatırlaman da fayda var. Sen artı 2 kişilik azeri misafirlerin yemek fiyatı 1200 TL olur mu?

Ne yediniz?

Bence bu kadar hesap olmaz kesin başka misafirlerinizde vardı…

ÖZETLE;

AZERBAYCAN’DAN SİVAS’A VAGON İŞİ İÇİN AZERİLER GELDİ.

GÖRÜŞMELER YAPILDI.

ÖĞLEN 13 CİVARINDAN AKŞAM 18’E KADAR SPA’DA HALİL ŞENER VE AZERİLER MASAJ YAPTIRDI.

AKŞAM SİVAS’IN BİR RESTORANINDA AZERİLER VE ŞENER YEMEK YİYEREK 1200 TL HESAP ÖDEDİ!

DAHA SONRA AZERİLER SİVAS’TAN AYRILDI!

ERTESİ GÜN HALİL ŞENER ÖZEL KALEME GİDEREK SPA İÇİN CEBİNDEN ÖDEDİĞİ 219 TL’Yİ GERİ ALDI. FATURA ÖZEL KALEME TESLİM EDİLDİ!

DAHA SONRA YEDİKLERİ YEMEĞİN PARASI DA İLGİLİ RESTORANA KESİLEN FATURA SONRASI ÖDENDİ!

HALİL ŞENER’DE OLMAYIP ŞUAN SAVCILIKTA OLAN SPA ZARFI VE FATURA ASLI!

YENEN YEMEĞİN FATURASI

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.